Gledalcev: ni podatka

HKMK Bled – HD Jesenice

4 – 6

(1:4,1:1,2:1)

Gibanje rezultata: 0:1 HD Jesenice  (SH1) 3′, 1:1 HKMK Bled PP1 4′, 1:2 HD Jesenice 6′, 1:3 HD Jesenice 8′, 1:4 HD Jesenice 19′, 1:5 HD Jesenice 30′, 2:5 HKMK Bled 30′, 3:5 HKMK Bled 45′, 3:6 HD Jesenice PP1 53′, 4:6 HKMK Bled 56′

Streli na gol: HKMK Bled   32 (7,9,16), HD Jesenice   48 (19,17,12)
Kazni: HKMK Bled   12 (4,6,2), HD Jesenice   6 (4,-,2)

Sodnika: Sašo Fruškovnjak, Gregor Režek

HKMK Bled: 40 Praprotnik (GK), 33 Pančur (GK), 55 Jazbec, 11 Pretnar, 9 Klančar, 22 Petretič, 7 Jeločnik, 8 Zupan (C), 12 Gomboc, 17 Mahkovec, 13 Livrin, 28 Borse T., 47 Stan, 96 Lesničar, 44 Borse J., 19 Šmid, 43 Bohinc, 71 Pazlar, 15 Oblak
Trener: Valerij Šahraj

HD Jesenice: 1 Panjtar (GK), 25 Škrjanc (GK), 4 Fartek, 10 Podlipnik, 11 Dobravec, 18 Langus, 8 Baloh, 5 Škof, 24 Dolinar, 23 Slivnik, 19 Török, 13 Kobal, 12 Gasar, 17 Čufer, 7 Rijavec, 3 Verdnik
Trener:Luka POGAČNIK

005

Zdesetkana ekipa dečkov je gostovala na Bledu, pri tradicionalnem nasprotniku z druge strani Mežakle. Že v drugi minuti so se zaradi izključitve železarji znašli v težavah, ki pa so jih rešili na najboljši možni način – z zadetkom v domačo mrežo 32 sekund kasneje. Domači se niso kar tako vdali in so še pred zaključkom kazni dosegli izenačujoči zadetek. Ekipi sta bili tako sredi četrte minute tekme spet rezultatsko izenačeni. Železarji so znova zadeli v šesti minuti in domačim ušli na dva gola prednosti z novim zadetkom v osmi (1:3). Sledila je obojestranska izključitev; domači so si jo prislužili zaradi udarca s palico, železarji pa zaradi udarca s kolenom.  V nadaljevanju so prevladovali Jeseničani, ki so bili v svojih akcijah od domačih hokejistov veliko konkretnejši. Zaradi naleta na ogrado so si domači v 13. minuti prislužili novo malo kazen, do spremembe rezultata pa ni prišlo. Četrti gol so železarji dosegli sredi devetnajste minute in tako domačim ušli na velike tri zadetke razlike. Ob odločni igri na obeh straneh igrišča je Jeseničanom v prvi tretjini uspelo domačim dopustiti sedem strelov na vrata Gašperja PANJTARja, sami pa so domačega vratarja v škripce spravili kar devetnajstkrat.

051 (1)

Železarji so z dobro igro nadaljevali tudi v drugi tretjini, še posebej pa so domačim povzročali preglavice med 25. in 27. minuto, ko so bili Blejci zaradi izključitve prisiljeni igrati z igralcem manj. V rezultatskem smislu se sicer nič ni spremenilo do 30. minute, ko so najprej svoj peti gol dosegli železarji, devetnajst sekund kasneje pa drugega še Blejci. Ob visokem zaostanku so domači postali pretirano živčni in si v 32. in 34. minuti prislužili še dve mali kazni (zaradi naleta na ogrado in udarca s komolcem), ki pa ju Jeseničani niso znali izkoristiti za novo povišanje vodstva. Druga tretjina se je tako končala ob devetih strelih domačih in sedemnajstih poizkusih Jesenic.

071

Zadnjo tretjino sta moštvi odigrali nekoliko enakovredneje, tudi Blejci pa so pokazali nekaj več napadalnejših ambicij. Tako so v 45. minuti zadeli in svoj zaostanek spravili na dva zadetka razlike. Petnajst minut pred koncem tekme je to seveda ulovljiva prednost, se pa s čim takim niso strinjali železarji. V 52. minuti so si domači zaradi spotikanja prislužili malo kazen, Jeseničani pa so po dobri minuti powerplaya dosegli še svoj šesti gol na tekmi. Domači so se s četrtim zadetkom našim fantom spet približali na dva gola zaostanka štiri minute in pol pred zaključnim piskom sirene. Eden od jeseniških branilcev je bil zaradi spotikanja izključen v 58. minuti tekme, rezultat pa se do konca ni več spremenil. V zadnji tretjini so domači proti golu Panjtarja streljali šestnajstkrat, fantje z livarjem v grbu pa so proti golu ustrelili dvanajst pakov.