DP dečkov

HKMK Bled – HD Jesenice

4 – 2

(1:1,2:1,1:0)

0:1 KRMELJ (Slivnik, Šega) PP1 8′, 1:1 Stan (Gavrilov, Podrekar) 19′, 2:1 Borse (Pretnar) 31′, 2:2 KOBAL (Torok, Pogačar) PP1 34′, 3:2 Primožič (Gavrilov) 36′, 4:2 Brodnik 51′

Streli na gol: HKMK Bled  25 (7,8,10), HD Jesenice 22 (4,11,7)
Kazni: HKMK Bled 16 (4,6,6), HD Jesenice 20 (4,12,4)

HKMK Bled: Praprotnik (GK), Pančur (GK), Stan, Primožič (C), Gavrilov, Konc, Podrekar, Abram, Pretnar, Borse, Sirk, Tušek, Zupan, Gomboc, Mahkovec, Brodnik, Šmid, Černe
Trener: Marko Šturm

HD Jesenice: 25-Panjtar (GK), 11-Pogačar, 5-Murnik, 8-Krmelj, 21-Slivnik, 23-Podrekar, 12-Šega, 20-Kararić, 13-Kobal, 19-Török, 22-Jakupović (C), 24-Finžgar (A), 4-Fartek, 18-Potočar (A), 16-Lukan A., 9-Lukan D., 14-Čop, 7-Dežman, 10-Podlipnik, 3-Verdnik

Sodnika: Miha Bajt, Robert Bohinc

Obilo načrtov in zamisli so imeli dečki pred današnjim gostovanjem na Bledu. Prav gotovo so se domačim želeli oddolžiti za tesen poraz s prve tekme Podmežaklo. Poleg tega je precej upanja vzbujala predstava prejšnji teden proti Triglavu. A tokrat se pač ni izšlo; zdi se, da je nekaj malega manj treningov med božično-novoletnimi prazniki terjalo svoj davek.

V prvih nekaj minutah tekme sta bili ekipi enakovredni. Prva omembe vredna zadeva na tekmi se je tako zgodila v 6.minuti, ko je bil eden od Blejcev izključen zaradi držanja palice. Železarji so pritisnili proti domačim vratom. Zdelo se je že, da bodo domači uspešno obranili manjko enega igralca, ko so železarji tik pred iztekom kazni ustrelili z modre črte, po odboju pa je pak pristal v domači mreži. Sodniki so gol pripisali Mihu KRMELJu (podajalca Slivnik in Šega). V naslednjih desetih minutah so igralci obeh ekip poskušali zadeti, a so oboji bili tudi dovolj pazljivi pri blokiranju nasprotnikovih poizkusov. Morda je kdo že pomislil, da se bo uvodna tretjina končala z minimalnim vodstvom Jeseničanov, a so železarji minuto in šest sekund pred koncem enemu od domačih pustili preveč prostora za strel – ta pa je to s pridom izkoristil in dosegel lep gol za izenačenje rezultata na 1. Dvajset sekund kasneje je bil zaradi spotikanja izključen Slivnik, tako da so domači uvodno tretjino celo končali ob igri z igralcem več. Ob pisku sirene sta se ob ogradi nekoliko zapletla Filip Fartek in eden od domačih in si oba prislužila dve kazenski minuti zaradi grobosti. Domači so v uvodni tretjini proti vratom Gašperja PANJTARja streljali sedemkrat , Jeseničani pa so po uradni statistiki sprožili le 4 strele.

V začetku druge tretjine so torej železarji morali ubraniti še 1:14 kazni. V tem početju so bili tudi uspešni, kaj kmalu pa sta se na ledeno ploskev vrnila tudi “grobijana” iz zadnje sekunde prve tretjine. V 28.minuti je na kazensko klop zaradi nepravilnega oviranja moral Murnik. To pa še ni bilo vse – ob eni od akcij domačih je Fartek požrtvovalno skočil “v ribo”, izbil nasprotniku pak in ga ob tem podrl. Sodnika sta se odločila za kazenski strel, vendar je Panjtar strel domačemu Rusu Gavrilovu suvereno obranil. V 31.minuti so nato domači vseeno povedli, ko se je pak nesrečno odbil od Matica Toroka in končal za hrbtom nemočnega Panjtarja. V 32. in 33. minuti so si domači v razmaku 36 sekund prislužili dve mali kazni. Prvi od obeh kaznovanih domačih se je že vrnil na ledeno ploskev, ko je prav Matic TOROK pred golom preusmeril strel Pogačarja z modre črte za izenačenje na 2. Sodnika sta ob omenjenih igralcih, ki sta jih navedla kot podajalca, gol sicer pripisala Marcelu KOBALu. Ob koncu 36.minute so domači ponovno povedli, ob tem pa sta sodnika zaradi nešportnega obnašanja izključila še Farteka za 10 minut. Dvanajst sekund kasneje je bil zaradi oviranja s palico izključen še eden od domačih hokejistov in železarjem se je ponudila priložnost za nov powerplay gol. Žal je niso izkoristili. Zadnjih nekaj minut druge tretjine je minilo v enakovredni igri. Domači so v tem delu sprožili 8 strelov, Jeseničani pa 11.

Gavrilov vs Panjtar

V zadnjo tretjino so železarji torej vstopili z golom zaostanka. Pričakovani pritisk se kar ni in ni zgodil. Nekaj več obetavnih akcij so Jeseničani spletli ob novi izključitvi na domači strani v 48.minuti, vendar so domači nalet gostov vzdržali. Komaj so bile dobro moči na ledeni ploskvi spet izenačene, so naši fantje še enkrat več nekoliko premalo pozorno pokrili enega od domačih, ki je po preigravanju s strelom od daleč dosegel nov gol za povišanje rezultata na 4:2. v prihodnjih minutah se je železarjem še enkrat ponudila možnost za dosego zadetka ob igri z dvema igralcema več. Igra je v tistih trenutkih žal nekoliko razpadla in domači so se suvereno ubranili. Ne samo to – izključen je bil še Podrekar in kar naenkrat so se železarji znašli v igralskem manjku. Tudi domači so bili dokaj sterilni v napadu in rezultat se ni spremenil. Kot zadnji na tekmi je bil v 58.minuti izključen še Jakupović. Jeseničani so v nekaj zadnjih sekundah poskušali kaj več storiti še ob igri brez vratarja in z dodatnim igralcem v polju, a se rezultat ni več spremenil

Ob koncu je bilo domačim pač potrebno stisniti roke – bili so boljši v nekaj pomembnih malenkostih, rezultat pa je ob koncu to nedvomno potrdil.