DP dečkov

KHL Medveščak – HD Jesenice

1 – 10

(1:3,0:4,0:3)

0:1 A. LUKAN (Verdnik) 3′, 1:1 Popović (Rakar) PP1 5′, 1:2 KOBAL (Potočar) 17′, 1:3 PODREKAR (Krmelj) 18′, 1:4 KRMELJ (Podrekar) 24′, 1:5 KOBAL (Potočar) PP1 33′, 1:6 PODREKAR (Krmelj) 37′, 1:7 TÖRÖK (Dežman) 38′, 1:8 KRMELJ (Slivnik) 49′, 1:9 SLIVNIK (Podrekar) 52′, 1:10 SLIVNIK SH1 54′

Streli na gol: KHL Medveščak 24 (10,4,10), HD Jesenice 43 (14,20,9)
Kazni: KHL Medveščak 8 (2,2,4), HD Jesenice 24 (4,0,20)

KHL Medveščak: Pilipović (GK), Ohundadajev (GK), Mihalić, Rakar, Čalić, Dimitrijević, Gulija, Podboj, Popović, Kapudžija, Debeljak, Šarlija, Premerl, Letang, Čavlović, Groznik, Bebek
Trener: Mario Jurković

HD Jesenice: 1-Žagar (GK)25-Panjtar (GK), 5-Murnik, 8-Krmelj, 21-Slivnik, 23-Podrekar, 20-Kararić, 13-Kobal, 19-Török, 22-Jakupović (C), 24-Finžgar (A), 4-Fartek, 18-Potočar (A), 16-Lukan A., 9-Lukan D., 14-Čop, 7-Dežman, 3-Verdnik, 6-Škof

Sodnika: Prezelj, Metzinger

V troboju Medveščaka in Jesenic v tem vikendu sta se v Zagrebu udarili tudi ekipi dečkov. Nekaj fantov pri domačih je že dan prej igralo tekmo mlajših dečkov (v Zagrebu), spet nekaj drugih pa tekmo kadetov (na Jesenicah). Železarji so na tekmo pripotovali nekoliko oslabljeni, saj sta manjkala pomembna branilca Šega in Pogačar, a to seveda želje po zmagi v hrvaški prestolnici ni zmanjšalo. Tako je že v tretji minuti tekme po podaji Verdnika zadel Aljaž LUKAN in železarje popeljal v vodstvo. 49 sekund kasneje je bil zaradi udarca s kolenom izključen njegov brat dvojček Domen Lukan, domači pa so v powerplayu rezultat izenačili po 57 sekundah. V deveti minuti je bil nato izključen Dežman, a so železarji z odliko opravili z branjenjem svojih vrat v naslednjih dveh minutah. V 17. minuti sta nato Potočar (podajalec) in Marcel KOBAL Jeseničane znova povedla v vodstvo. V naslednji minuti sta vodstvo na 3:1 povišala Anže PODREKAR (strelec) in Krmelj. V 19. minuti so si zaradi udarca s palico prvo malo kazen prislužili tudi domači, a železarjem v preostanku časa ni več uspelo zadeti.  Dokaj enakovredno prvo tretjino so torej dobili naši fantje s 3:1, razmerje v strelih pa je bilo 14:10, tudi v korist železarjev.

Če smo za prvo tretjino še lahko rekli, da je bila dokaj enakovredna, pa je v drugi železarski stroj začel mleti. Zaradi poškodbe Kararića je v drugem branilskem paru z bratom zaigral sicer napadalec Aljaž Lukan, domačim pa vse skupaj ni prav dosti pomagalo. V 24.minuti je najprej po podaji Podrekarja zadel Miha KRMELJ. V 31.minuti je vratarja železarjev Gašperja PANJTARja zamenjal Nejc ŽAGAR. V 32.minuti so si kazen zaradi spotikanja prislužili domači, za 5:1 v korist Jesenic pa je v powerplayu po novi podaji Potočarja še enkrat zadel KOBAL. Šesti jeseniški gol je znova dosegla naveza PODREKAR (strelec)-Krmelj (podajalec) v 37.minuti. 27 sekund kasneje je po podaji Dežmana zadel še Matic TÖRÖK in tako povišal vodstvo Jesenic na 7:1. Ob razmerju strelov kar 20:4 samo v drugi tretjini, se je ta končala z visokim vodstvom za železarje.

Dvomov o zmagovalcu tekme torej ni bilo več. Domači so si takoj v prvi minuti nadaljevanja prislužili novo malo kazen, a so se uspešno ubranili. Zaradi držanja palice si je novo kazen v 46.minuti prislužil tudi Dežman na jeseniški strani. Domačim ni uspelo doseči drugega zadetka. Zato pa sta na 8:1 za železarje v 49.minuti povišala Slivnik (podajalec) in KRMELJ (strelec). V 52.minuti se je Luc SLIVNIK po podaji Podrekarja tudi sam vpisal med strelce (9:1). Sledila je izključitev Aljaža Lukana (spotikanje). Železarji so se ubranili brez večjih težav, sekundo pred iztekom kazni pa je SLIVNIK celo še desetič zadel  za Jesenice. Sledilo je nekaj mirnejših minut, vse do udarca s palico enega od domačih hokejistov v 58.minuti. Igra železarjev z igralcem več je trajala nekaj več kot minuto, potem pa si je 2+10 minut kazni zaradi udarca v glavo prislužil Krmelj. 5 sekund pred koncem tekme sta si istočasno kazni prislužila še Kobal (zadrževanje s palico) in Murnik (udarec s palico), rezultat pa se ni več spremenil. Razmerje strelov v zadnji tretjini je bilo 10:9 v korist domačih.

Gaber GLAVIČ:
“Rezultat je bil ob koncu dober, vendar s samo igro nisem zadovoljen. Fantje so sposobni boljšega hokeja, o tem smo se pred tedni že lahko prepričali. Če želimo aktivno poseči v boj za najvišja mesta, je moja naloga, da jih pred najpomembnejšim delom sezone psihološko spravim nazaj na višji nivo.”