Gledalcev: 120

HD Jesenice – EC KAC

5 – 1

(1:0,1:0,3:1)

Strelci: 1:0 BRUN RAUH (Sodja) (PP1) 19′, 2:0 KAPEL (Pretnar), 3:0 SVETNA (Seršen, Kapel) (PP2) 42′, 3:1 Hammerle S. (Zandonella), 4:1 SERŠEN (Ivančevič) 45′, 5:1 BRGLEZ (SH1) 55′

Streli na gol: HD Jesenice  37 (13,7,17), EC KAC   29 (11,10,8) Kazni: HD Jesenice   20 (-,4,16) , EC KAC   26 (2,18,6)

HD Jesenice: 1 Žagar (GK), 25 Kogovšek (GK), 8 Urukalo, 15 Brun Rauh, 24 Šturm, 9 Rajsar, 23 Sodja (C), 21 Korošec, 16 Brus, 22 Svetina, 12 Seršen, 4 Ivančevič, 7 Šabanović, 7 Crnović, 11 Brglez, 18 Kapel, 14 Pretnar, 2 Luznar, 10 Pavlič, 20 Mravlje, 19 Pogačnik Trener: Gaber GLAVIČ

EC KAC: 31 Holzer (GK), 32 Mocher (GK), 5 Puff, 22 Pölzl, 23 Zandonella, 63 Patterer, 67 Zeloth, 4 Rassl, 11 Greier, 16 Rainer, 18 Walcher, 39 Hammerle S., 48 Nusser, 89 Hammerle V., 91 Rodiga, 98 Obersteiner Trener: Ryan Foster

Sodnik:  Miha Bajt
Linijska sodnika:
Anže Bergant, Ervin Čamdžić

IMG_3902[1]

S tekmovanjem v četrtfinalu lige EBJL so začeli tudi mladinci. Za svojega nasprotnika so si izbrali ekipo iz Celovca. Z ekipo EC KAC so se letos v okviru rednega dela lige železarji že srečali in jo trikrat tudi premagali. Play-off pa je seveda zgodba zase. Uvodne minute so minile v rahli terenski premoči gostujoče ekipe, a daleč od tega, da bi se domači znašli v kakih resnejših težavah. Gledalci so videli veliko tipičnega hokeja, značilnega za tekme v končnicah. Obe ekipi sta zelo pazili na obrambne naloge, čeprav težko rečemo, da ekipi nista poskušali s streli. Do edine spremembe na semaforju v prvi tretjini je prišlo ob izključitvi Rainerja ob koncu osemnajste minute. 41 sekund so potrebovali domači, da so v powerplayu dosegli zadetek – z desne strani je podal kapetan Sodja, od daleč pa je silovito zadel Lan Brun Rauh. Domači so v prvi tretjini sprožili trinajst strelov, gostje pa enajst.

IMG_3899[1]

Druga tretjina je ponudila več dogajanj. Živčni gostje so si prvo kazen v tem delu prislužili v 23. minuti, ko je bil zaradi naleta na ogrado izključen V. Hammerle. Drugi powerplay na tekmi domačim ni prinesel še drugega zadetka. Sredi 28. minute so domači po akciji Pretnarja in golu Roka KAPELa svoje vodstvo podvojili. Prvo kazen je glavni sodnik domačim prisodil v 31. minuti, ko je na prostor za kaznovane zaradi napada s telesom moral Rajsar. Železarji so z igralcem manj svojo mrežo ohranili nedotaknjeno. Zaradi udarca s palico je na kazensko klop v začetku 34. minute moral še Šabanović, a je bila domača obramba tudi v naslednjih dveh minutah zbrana in gostom ni postila doseči zadetka. Za odtenek agresivnejši so bili v nadaljevanju gostje, a so Jeseničani potek dogajanj vseeno nadzorovali. Sredipredzadnje minute v tem delu igre je gostujoči hokejist V. Hammerle zaradi spotikanja moral na dvominutno hlajenje, v naslednji minuti pa se mu je na prostoru za kaznovane pridružil še njegov brat S. Hammerle. Tudi to še ni bilo vse, kar se gostujočih kazni v drugi tretjini tiče – pičle tri sekunde pred drugim odmorom si je kazen zaradi dvigovanja paka z ledu z roko prislužil kazen še Obersteiner, ob burnem protestiranju pa je deset minut disciplinske kazni dobil še Zeloth. Duga tretjina je postregla s sedmimi streli v okvir vrat gostujočega vratarja in desetimi v okvir vrat Žige KOGOVŠKA.

IMG_3901[1]

Priložnosti ob dveh igralcih več domači v uvodu v zadnjo tretjino seveda niso zapravili. Na 3:0 je po podajah Seršena in Kapla povišal Erik SVETINA v 42. minuti. Preostale kazni so se gostom iztekle brez novega jeseniškega gola. V začetku 44. minute so nepričakovano zadeli tudi gostje (S. Hammerle), tako da je bila razlika med moštvoma le še dva zadetka (3:1). Železarji so jo hitro znova povišali na tri gole , saj so še četrtič na tekmi zadeli v 45. minuti; po podaji Ivančeviča je zadel še Gašper SERŠEN. Novo kazen so si gostje prislužili v 50. minuti (Nusser, spotikanje), vendar so jo prestali brez prejetega zadetka. Celovčanom so počasi začeli popuščati živci, sledilo je nekaj trdih naletov na obeh straneh. Nova kazen za goste je sledila v 52. minuti (udarec s palico, Holzer), tokrat pa jo je povzročil kar vratar gostov. Ob koncu 54. minute je na enega od gostov nepravilno naletel Rajsar in si prislužil 2+10 minut kazni zaradi naleta v glavo. Gostje so začutili, da je to njihova zadnja priložnost za boljši rezultat na tekmi. Vzeli so si 30-sekundni odmor, iz igre povlekli vratarja in tekma se je nadaljevala ob razmerju šestih Celovčanov proti štirim Jeseničanom v polju. Domači so prazna gostujoča vrata s pridom izkoristili, saj je Nik BRGLEZ dosegel še peti gol za železarje pet minut in pol pred zadnjim piskom sirene. Zadnja izključitev se je gostom primerila štiri minute pred koncem (Puff, udarec s palico), do spremembe rezultata pa ni več prišlo. Tri sekunde pred koncem si je sicer Šabanović prislužil še 2+2 kazenski minuti (oviranje + nešportno obnašanje), ni pa to več spremenilo ničesar v rezultatskem smislu.

IMG_3891[1]

Domači so tako v četrtfinalni seriji povedli z 1:0 v zmagah. Druga tekma je v soboto v Celovcu.