img_5029-1280-x-855
Jeseničani so se trudili, vodilna ekipa pa ni dovolila nobenega presenečenja

HD mladi Jesenice : HK Celje 1:10
(0:3, 1:3, 0:4)

Jesenice, začasno igrišče Podmežakla. Gledalcev: 50. Sodniki: Lešnjak, Zgonc, Lukančič Mori.

Strelci: 0:1 Kastelic (Planko, Jezovšek, 10., PP1), 0:2 Ograjenšek, 13., 0:3 Kastelic (Ograjenšek, Jezovšek, 20.), 0:4 Rojc, 28., 1:4 Krašovec (Tomaževič, Tarman, 32.), 1:5 Čuvan, 34., SH1, 1:6 Knez, 36., 1:7 Hoellige (Ograjenšek, 42.), 1:8 Kastelic (Knez, 47.), 1:9 Vedlin (Čuvan, Planko, 48.), 1:10 Kastelic (Rojc, Jezovšek, 56.)

Kazenske minute: Jesenice 8 (4, 2, 2), Celje 8 (2, 6, 0)
Streli na gol: Jesenice 24 (8, 6, 10), Celje 51 (15, 14, 22)

HD mladi Jesenice: Vilman, AAžman, Tarman, Pelko, Glavič, Krašovec, Tomaževič, Podlesnik, Jensterle, Čamdžič (C), Tišov, Sintič, Srpčič, Žuber, Avsenek, Trkulja, Rekar. Trener: Gaber Glavič.

Vodilna ekipa mladinskega državnega prvenstva HK Celje na Jesenicah ni imela težkega dela in je zanesljivo osvojila novo zmago. Vendar pa je prva polovica prve tretjine minila v izenačeni borbi. Jeseničani so zmogli parirati nasprotniku, ob tem pa so si tudi ustvarili nekaj priložnosti. Že v uvodnih minutah so zamudili priložnost ob power playu, prvi zadetek pa prejeli ob igri z igralcem manj. Celjani so nato počasi prevzemali pobudo in tudi zadevali in si do prvega odmora priigrali naskok treh zadetkov.

V drugi tretjini je bilo razmerje moči podobno, Jeseničani pa so zamudili kar tri priložnosti v power playu. Po napaki v obrambi so gosti dosegli nov zadetek, vendar se je kmalu za tem poplačal tudi trud Jeseničanov, ki so izid znižali. Zadel je Žiga Krašovec. Gosti so nato dosegli zadetek celo z igralcem manj in se počasi, a zanesljivo oddaljevali nasprotniku.

Zadnja tretjina je bila najbolj odprta. Obe ekipi sta igrali zelo napadalno in tudi veliko poskušali. Boljši in natančnejši so bili celjski hokejisti, ki so dodali še štiri zadetke in skupno dosegli deset zadetkov v mrežo Jesenic.

Tekst & fotogalerija: Drago Cvetanovič