Streli na gol: HD Jesenice  30  (14,7,9); HK Celje  16  (5,5,6)
Kazni: HD Jesenice    2 (-,-,2); HK Celje 10  (4,-,6 )

HD Jesenice: 25 Glavič B. (GK), 1 Matkovič (GK), 14 Glavič D., 15 Gavljak, 13 Glavič A., 24 Crnkić, 17 Bizjak, 9 Seršen, 16 Pogačnik, 23Stević, 21 Por, 20 Rep, 10 Črtalič, 15 Ulčar, 12 Planinšek, 5 Brglez, 11 Birtič, 22 Kararić
Trener: Luka POGAČNIK

HK Celje: 70 Zupanc (GK), 22 Ebner (GK), 26 Bervar, 69 Blazinšek, 60 Cekuta, 50 Črepinšek, 7 Kranjc Bremec, 66 Krofl A., 67 Krofl Ž., 84 Marinšek, 77 Rakita, 86 Ramšak, 11 Robek, 46 Zidanšek, 68 Petronijević Lepša, 78 Lesar, 20 Smolnikar, 72 Lavrih, 63 Rakun
Trener: Tomaž FELICIJAN

IMG_6483

Novi trener mlajših dečkov Luka POGAČNIK je svojo ekipo popeljal do prve prvenstvene zmage v novi sezoni. Ni šlo sicer povsem brez težav, a vseeno dovolj suvereno. Gostje so v slovensko hokejsko svetišče pripotovali okrepljeni s petimi igralci Olimpije (le-ti so na dvojni registraciji), a jim vse skupaj ni pomagalo, da bi iz podmežakle odnesli kako točko.

Že v drugi minuti tekme so si gostje prislužili dve izključitvi – najprej zaradi zadrževanja s palico, dvajset sekund kasneje pa še zaradi nepravilne menjave. Domačim lepe priložnosti ni uspelo pretvoriti v vodilni zadetek. le-tega so vseeno dosegli v začetku osme minute. Slabe štiri minute kasneje je ista domača napadalna naveza doegla še drugi gol za železarje in postavila končni rezultat uvodne tretjine. Priložnost za novo povišanje vodstva se je domačim ponudila sicer še v 15. minuti, ko je zaradi pokrivanja paka z roko v vratarjevem prostoru eden od gostujočih hokejistov moral na klop za kaznovane. Nič pretresljivega se ni zgodilo v nadaljevanju in ekipi sta na odmor odšli ob rezultatu 2:0 za domače. Železarji so v uvodnih dvajsetih minutah vrata gostov ogrozili štirinajstkrat, dopustili pa so pet strelov na svoja vrata.

IMG_6487

Prvi so v drugem delu zadeli Celjani, ki jim je v dvajseti minuti uspelo vodstvo domačih prepoloviti (2:1). Domači so znali odgovoriti in so v 22. minuti znova ušli an dva gola razlike (3:1). Vse bolj pogumni Celjani so se znova približali v 25. minuti (3:2), a jim tudi domači niso ostali dolžni – na 4:2 so znova ušli minuto in štiri sekunde pred koncem drugega dela. Železarji so v drugi tretjini streljali sedemkrat, gostje pa petkrat.

V prvi minuti zadnjega dela tekme so gostje najprej dobili izključitev (spotikanje). Minuto in pol kasneje je bil izključen tudi eden od železarjev (spotikanje). Ko so Celjani znova zaigrali v polni postavi, so zadeli v powerplayu in s tem napovedali boj za – vsaj – točko (4:3). Domači se s tem niso strinjali in so zapored zadeli v 36. in 39. minuti (6:3), ter si na ta način zagotovili nekoliko mirnejših zadnjih pet minut tekme. Na 7:3 so domači povišali v 42. minuti tekme in s tem razblinili vse morebitne dvome o zmagovalcih tekme. Gostje so vseeno še enkrat zadeli  38 sekund po zadnjem domačem golu (7:4), razmerij na ledeni ploskvi pa to v ničemer ni več spremenilo. V zadnji minuti si je eden od Celjanov prislužil še 2+2 minuti kazni, rezultat pa je ostal nespremenjen. V zadnji tretjini so domači streljali devetkrat, gostje pa šestkrat.

Prva zmaga je tako na računu, ml. dečki pa s tekmami nadaljujejo prihodnji klonec tedna.