DP mlajših dečkov

HK Slavija Jr. – HD Jesenice

2 – 8

(0:4,1:3,1:1)

0:1 LANGUS (Gasar, Baloh) 3′, 0:2 KOROŠEC (Grašič) 4′, 0:3 BALOH (Langus) 6′, 0:4 SLIVNIK 15′, 0:5 BALOH (Langus, Dobravec) 16′, 0:6 SLIVNIK (Török) PP1 19′, 0:7 BALOH (Langus, Miklič) 20′, 1:7 Vodlan 23′, 1:8 GASAR (Dobravec) 32′, 2:8 Špari Leben (Tomažič, Milavec) 42′

Streli na gol: HK Slavija Jr.: 14 (4,3,7), HD Jesenice 41 (15,14,12)
Kazni: HK Slavija Jr.: 4 (0,2,2), HD Jesenice 8 (4,2,2)

HK Slavija Jr.: Kolin (GK), Čosić, Pečnik, Pezdir, Milavec, Špari Leben, Beričič, Marc, Jere, Vodlan (C), Tomažič, Pogačar, Turšič Sečkar, Šiftar, Valenčič, Rojšek
Trener: Robert Pesjak

HD Jesenice: 1-Škrjanc, 12-Gasar, 17-Čufer, 7-Rijavec, 19-Török (C), 23-Slivnik, 22-Miklič, 6-Dolinar, 13-Langus, 11-Dobravec, 8-Baloh, 14-Glavič, 21-Junež, 5-Korošec, 24-Crnkić, 20-Sintič, 16-Grašič, 3-Adrović,
Trener: Gaber KLINAR

Zanesljivo so opravili z nasprotniki iz Zaloga varovanci trenerja Gabra KLINARja. Nekaj fantov je sicer tokrat manjkalo, a se pri rezultatu vse skupaj ni dosti poznalo. S polnjenjem domače mreže so železarji začeli že v tretji minuti, nova dva gola pa so dosegli še v četrti in šesti. Veseli dejstvo, da so tokrat ob nekoliko slabši dnevni formi nosilnih igralcev levji delež prispevali tudi drugi igralci. Prvi trije strelci so bili tako Nace LANGUS, Urban KOROŠEC in David BALOH. V 12. in 13. minuti sta bila izključena Török in Slivnik, domačim pa ob minuti igre petih proti trem ni uspelo resneje ogroziti Nejca ŠKERJANCa. 24 sekund po tistem, ko so bile moči znova izenačene, je še za četrti gol Jeseničanov poskrbel Luc SLIVNIK. V prvi tretjini so domači streljali štirikrat, Jeseničani pa petnajstkrat.

Že takoj v prvi minuti nadaljevanja je nov gol za povišanje vodstva na 5:0 dosegel Baloh. Sledila je izključitev na domači strani; dve sekundi pred iztekom sta jo s powerplay golom kaznovala Slivnik (strelec) in Matic Török (podajalec). V naslednji minuti je še svoj tretji gol na tekmi prispeval Baloh in zaloška barka je bila seveda potopljena. Sedem golov razlike je nekoliko uspavalo železarje, ki v nadaljevanju niso več igrali tako zavzeto. V 23. minuti so tako domači dosegli svoj prvi gol. Dobre pol minute pred koncem tretjine je bil zaradi naleta na ogrado izključen Korošec, a domačim ni uspelo zadeti v powerplayu. V drugi tretjini so domači sprožili vsega tri strele, železarji pa 14.

V zadnji tretjini sta obe ekipi bolj kot ne le čakali na konec tekme. Železarji niso več igrali tako zavzeto, tako da so se lahko nekoliko bolj opogumili tudi domači. V drugi minuti zadnje tretjine je najprej vodstvo železarjev na 8:1 povišal Drejc GASAR. Igra se je nato umirila. V 37.minuti je bil izključen Baloh, rezultat pa se ni spremenil. Zadnji gol na tekmi so v 42. minuti dosegli domači. Minuto in štiri sekunde pred koncem tekme se je Jeseničanom ponudila še priložnost za dosego zadetka ob igri z igralcem več, ki pa je ostala neizkoriščena. V zadnjem delu tekme so domači streljali sedemkrat, Jeseničani pa dvanajstkrat.

Gaber KLINAR, trener mlajših dečkov:

“Z zavzeto igro v prvi in polovici druge tretjine smo odločili tekmo sebi v prid. V nadaljevanju pa smo preveč komplicirali in hoteli pripeljati pak v gol. Preveč smo poskušali predvsem z individualnimi akcijami. To pa proti nasprotniku, ki igra dobro, organizirano obrambo enostavno ne gre.”