Gledalcev: 62

HD Jesenice – MK Bled B

6 – 7 (PS)

(2:2,3:3,1:1)

Gibanje rezultata: 1:0 HD Jesenice 3′, 1:1 MK Bled B 3′, 1:2 MK Bled B 7′, 2:2 HD Jesenice (SH1) 12′, 2:3 MK Bled B 19′, 3:3 HD Jesenice 21, 3:4 MK Bled B 23′, 4:4 HD Jesenice 23′, 4:5 MK Bled B 24′, 5:5 HD Jesenice 30′, 5:6 MK Bled B 36′, 6:6 HD Jesenice 41′; 6:7 MK Bled B (PS-GWS) 45′

Streli na gol: HD Jesenice  21 (7,5,9); MK Bled B   19 (6,5,8)
Kazni: HD Jesenice  6 (6,-,-) ; MK Bled B   2 (-,-,2)

HD Jesenice: 25 Glavič (GK), 1 Matkovič (GK), 13 Langus, 24 Crnkič, 5 Bergelj, 20 Rep, 5 Korošec, 11 Sintič, 8 Vidic, 18 Kaltak, 15 Gavljak, 7 Glavič A.,14 Glavič D., 21 Adrović, 22 Šmid, 10 Krupenko, 4 Jan, 9 Seršen
Trener: Gaber Klinar

MK Bled B:  32 Tomažin (GK), 53 Ambrožič, 95 Golja, 72 Sitar, 13 Zupan, 98 Podrekar (C), 88 Mahmutović, 50 Sodja Zalokar, 4 Smolej, 73 Kuralt, 15 Berc, 93 Svete Mićić, 9 Repinc, 26 Pogačnik, 14 Zugwitz

Sodnika: Miha Bulovec, Peter Bizalj

IMG_3930[1]

Potem, ko je piscu za to spletno stran sredina prva četrtfinalna tekma letošnjega DP ml. dečkov popolnoma ušla “z radarja”, nihče od odgovornih pa tudi ni sporočil niti tega, da je bila tekma odigrana, pa tudi ne rezultata, sta danes moštvi odigrali še drugo tekmo. Jeseničani so potrebovali in si želeli zmage, odločno so tekmo tudi začeli. Dve minuti po uvodnem metu sodnikov so domači prešli v vodstvo, a so v silnem veselju gostom z druge strani Mežakle že 35 sekund kasneje dopustili izenačenje. V četrti minuti je zaradi udarca s kolenom sledila prva izključitev na domači strani, domačim pa se je uspelo ubraniti z igralcem manj. V sedmi minuti so Blejci povedli s strelom od daleč z leve strani, pak pa je v loku preletel domačega vratarja. Neposrečena menjava v deseti minuti je botrovala novi mali kazni za železarje, ki pa je gostje k sreči niso “nagradili” z golom. Ravno obratno – železarji so v enem od hitrih protinapadov z igralcem manj dosegli izenačujoči zadetek. V 14. minuti so po pritisku gostov domači pokrili pak v vratarjevem prostoru in sodnik je gostom dosodil kazenski strel. Domači vratar je zadrsal daleč iz gola, se hitro vrnil in ravno toliko zmedel gostujočega izvajalca, da je le-ta zadel vratnico. Novo kazen so si domači prislužili 24 sekund pred iztekom uvodnih petnajstih minut, do spremembe rezultata pa ni več prišlo.  V prvi tretjini so domači sprožili sedem strelov v okvir gostujočih vrat, gostje pa šest strelov proti domačim vratom.

IMG_3931[1]

V drugi tretjini so bili železarji najprej primorani ubraniti še dobro minuto in pol kazni iz prve tretjine. to jim je tudi uspelo. Žal pa se je primerila napaka dvema branilcem rdečih v 19. minuti, ko sta imela ob modri črti v svoji tretjini pak v svoji posesti, a se nista mogla odločiti kdo bo z njim igral. Zmedo je izkoristil eden od gostujočih hokejistov, s pakom zadrsal pred domačega vratarja in ga premagal za novo blejsko vodstvo. Le-to je zdržalo dobro minuto in pol, potem pa so železarji znova izenačili (3:3). Novo vodstvo so Blejci dosegli sredi 23. minute tekme, a se niso veselili dolgo; domači so namreč v akciji neposredno po sodnikovem metu takoj izenačili (4:4). Razburjenj v tistih minutah še ni bilo konec, saj so gostje znova povedli slabo minuto kasneje, ko je pak ušel domačemu vratarju med telesom in desno vratnico. Da se je tudi druga tretjina končala z neodločenim rezultatom, so poskrbeli železarji 40 sekund pred zaključkom (5:5). Nobena od ekip si v drugi tretjini ni prislužila kazenske minute.

IMG_3933[1]

Dve minuti in pol po začetku zadnje tretjine so si gostje zaradi udarca s kolenom prislužili edino izključitev na tekmi. Ob igri petih proti štirim ni manjkalo razburjenj na obeh straneh, mreži pa se nista zatresli. Še petič na tekmi so Blejci povedli v 36. minuti tekme. Domači so v nadaljevanju močno pritisnili in v 41. minuti zasluženo izenačili na 6:6. Do konca regularnega dela tekme nobena od ekip ni dosegla novega gola in potrebno je bilo pristopiti k izvajanju kazenskih strelov.

IMG_3935[1]

Z izvajanjem so začeli gostje in takoj premagali domačega vratarja. Domačim s prvim strelom ni uspelo, enako pa se je godilo tudi gostom v drugem poskusu. Ko so železarji zadeli v lastnem drugem poskusu, sta bili moštvi tudi pred tretjim krogom kazenskih strelov spet izenačeni. Blejski tretji izvajalec je premagal domačega vratarja, pod pritiskom pa je domačemu hokejistu spodletelo in zmage – ter s tem uvrstitve v polfinale – so se zasluženo veselili Blejci iz ekipe B.

IMG_3936[1]

Domačim pač v tej tekmi ni česa očitati, sploh pa ne borbenosti, saj so vztrajno vsakič lovili in ujeli goste. Za kaj več je zmanjkalo nekaj sreče in znanja, a … življenje teče dalje.