Gledalcev: 150

HD Jesenice – EC KAC

4 – 3 (OT)

(2:1,1.1,0:1 – 1:0)

Strelci: 1:0 SERŠEN (Korošec, Svetina) 1′, 1:1 Obersteiner 2′, 2:1 RAJSAR (Sodja, Urukalo) 3′, 2:2 Hammerle V. (Obersteiner) 21′, 3:2 PRETNAR (Kapel, Brus) 26′, 3:3 Hammerle V. (Hammerle S., Obersteiner) PP1 60′, 4:3 SERŠEN (Svetina, Kapel) 80′

Streli na gol: HD Jesenice  54 (12,16,9,17); EC KAC   33 (9,8,8,8)
Kazni: HD Jesenice  8 (4,-,2,2), EC KAC   28 (4,16,2,6)

HD Jesenice: 1 Žagar (GK), 25 Kogovšek (GK), 8 Urukalo, 15 Brun Rauh, 24 Šturm, 9 Rajsar, 23 Sodja (C), 21 Korošec, 16 Brus, 22 Svetina, 12 Seršen, 14 Prenar, 7 Šabanović, 13 Crnović, 11 Brglez, 18 Kapel, 4 Ivančevič, 2 Luznar, 10 Pavlič, 20 Mravlje, 19 Pogačnik

EC KAC: 31 Holzer (GK), 32 Vorauer (GK), 58 Goritschnig, 22 Pölzl, 39 Hammerle S., 98 Obersteiner, 89 Hammerle V., 5 Puff, 23 Zandonella, 4 Rassl, 16 Rainer, 91 Rodiga, 63 Patterer, 25 Schaden, 48 Nusser, 18 Walcher, 11 Greier
Trener: Ryan Foster

Sodnik:  Miha Bulovec
Linijska sodnika:
Anže Bergant, Grega Markizeti

IMG_4049[1]

V atomskem stilu se je začela tretja četrtfinalna tekma lige EBJL danes Podmežaklo – železarji so povedli že v 55. sekundi tekme, ko je po lepi akciji drugega napada zadel Gašper KOROŠEC (podajalca Korošec in Svetina). Gostov to ni prestrašilo in so po solo vložku Obersteinerja izenačili 46 sekund kasneje. Razburjenje med gledalci se še ni povsem poleglo, ko je za novo jeseniško vodstvo zadel Patrik RAJSAR (podajalca Sodja in Urukalo). Že v naslednji minuti je na klop za kaznovane moral Ivančevič (zadrževanje s palico), vendar gostom k sreči ni uspelo še enkrat izenačiti. V nadaljevanju sta bili moštvi dokaj enakovredni vse do trenutka v enajsti minuti tekme, ko si je zaradi zadrževanja s palico kazen pri KAC-u prislužil Puff. Domači so oblegali vrata Holzerja, a gola niso uspeli doseči. Pritisk železarjev se je nadaljeval tudi med 14. in 16. minuto, ko je bil izključen V. Hammerle, rezultat na semaforju pa se ni zamenjal. Novo priložnost za izenačenje se je ponudila Korošcem ob izključitvi Šabanovića v 17. minuti (oviranje). Rezultat, ki sta ga ekipi dosegli v prvih 124 sekundah tekme, je na semaforju ostal vse do prvega piska sirene za odhod na odmor. V prvi tretjini so železarji na gol Holzerja ustrelili dvanajst pakov, gostje iz glavnega mesta avstrijske Koroške pa devet strelov proti golu Žige KOGOVŠKa.

IMG_4058[1]

Uvod v drugo tretjino ni prav nič zaostajal za dogajanjem v prvi tretjini. Gostje so potrebovali le 23 sekund, da so z golom V. Hammerle-ja rezultat ponovno izenačili (2:2). Do nove serije zadetkov sicer ni prišlo. Železarji so še naprej igrali napadalno, rezultat takega pristopa pa je bilo novo vodstvo v 26. minuti; po samostojnem prodoru Kapla je gostujoči vratar odbil strel, na pravem mestu pa se je znašel Luka PRETNAR in rdečo četo znova povedel v vodstvo (podajo je prispeval tudi Brus). Ves čas po malem živčni Celovčani so si novo izključitev prislužili v 33. minuti – zaradi igranja z visoko palico je bil izključen Puff. Gostje so se krčevito in uspešno branili in ostalo je pri minimalnem vodstvu rdečih. 24 sekund pred koncem kazni za Puffa, so si gostje po zaslugi Goritschniga (zadrževanje s palico) prislužili novo izključitev . Gostujoči igralec, ki ni bil ravno navdušen nad odločitvijo glavnega sodnika Bulovca, si je z glasnim komentiranjem prislužil še dodatnih deset minut disciplinske kazni. Nekaj sekund igre petih Jeseničanov proti trem gostom ni obrodilo sadov. Celovčani so bili številčno prikrajšani za enega igralca le 17 sekund, potem pa je bil izključen še Obersteiner. Minuto in devetnajst sekund so nato domači igrali z dvema igralcema več, gostujoče obrambe pa jim – kljub nekaj lepim poskusom – ni uspelo matirati. Po vodi je tako splavala res lepa priložnost za povišanje vodstva. Zadnje tri minute v drugi tretjini so minile v raztrgani igri, vidna je bila živčnost na obeh straneh. V drugi tretjini so železarji streljali šestnajstkrat, gostje pa osemkrat.

IMG_4061[1]

V tretji tretjini sta obe ekipi največ poudarka namenili varovanju lastnih vrat. Poskusov ene in druge ekipe je sicer bilo nekaj, vendar pa sta bila obrambna obroča okrog obeh vratarjev skorajda neprebojna. Bolj previdni gostje so si edino kazen v tem delu igre prislužili v 48. minuti, ko je zaradi držanja na klop za kaznovane moral ponovno Goritschnig. Žal domačim ni uspelo doseči gola in se odlepiti na varna dva zadetka razlike. Izkazalo se je, da so jih vse zamujene priložnosti v drugi in tretji tretjini drago stale. Dobri dve minuti pred koncem je po prodoru Ivančeviča zacingljala vratnica celovških vrat. Kakor pa se to v takih tekmah rado zgodi, je kazen prišla tik pred koncem regularnega dela tekme. 56 sekund pred piskom sirene je gostujoči strateg iz vrat poklical svojega vratarja in ga nadomestil z dodatnim napadalcem. Le 38 sekund je še ostalo do zaključka igralnega časa, ko je bil zaradi naleta s telesom izključen Rajsar, igralci KAC-a pa so potrebovali le devet dodatnih sekund, da so ob igri šestih proti štirim rezultat izenačili (3:3). V zadnjih nekaj sekundah se ni zgodilo več nič pretresljivega in razočarana domača četa se je napotila v garderobo po nove napotke trenerja Gabra GLAVIČa. V tretji tretjini so domači streljali devetkrat, gostje pa osemkrat.

IMG_4066[1]

Dvajset minutni podaljšek se je igral ob igri petih proti petim. Obe ekipi je že rahlo zdelovala utrujenost, zdelo pa se je, da je nekaj več moči vseeno ostalo železarjem. Celovčani so temu navkljub vsaj dvakrat, ali trikrat resno ogrozili domača vrata; če nekajkrat ne bi čudežno posredoval Kogovšek, bi zmaga kaj lahko odpotovala na avstrijsko Koroško. Resnici na ljubo, so bili železarji večji del podaljška konkretnejši, a jim paka nikakor ni uspelo pripeljati v gol. Nekaj so k vtisu pripomogle tudi gostujoče izključitve. Najprej je bil v 63. minuti zaradi zavlačevanja igre izključen Goritschnig (!), a so se gostje ubranili. V 69. minuti je bil najprej izključen S. Hammerle pri gostih (udarec s kolenom), , 27 sekund kasneje pa še železar Korošec (igranje z visoko palico). Vsak napad katerekoli ekipe v nadaljevanju so gledalci spremljali z zadrževanjem diha, napake pa praktično niso bile dovoljene. Vse do sredine 78. minute so se vrstila razburjenja zdaj na eni, zdaj na drugi strani, do zlatega gola pa ni prišlo. Takrat si je novo izključitev zaradi udarca s palico prislužil S. Hammerle. Več od minute in pol je gostom uspevalo blokirati vse poskuse domačih, potem pa je točno ob vstopu v 80. minuto tekme še drugič na tekmi zadel Gašper SERŠEN (podajalca Svetina in Kapel). Izbruh veselja med fanti v moštvu in na tribunah je bil izjemen, saj je s Seršenovim golom ekipa napredovala v polfinale lige EBJL. Ti fantje so letos Celovčane na šestih tekmah premagali petkrat in čeprav bi se lahko razpletlo tudi drugače, je potrebno zapisati, da je uspeh trdo prigaran in zaslužen.

IMG_4078[1]

V podaljšku so sicer železarji sprožili kar sedemnajst strelov proti golu Holzerja, gostom pa so dopustili osem (a precej nevarnih!) poizkusov. Čisto ob koncu velja pohvaliti tudi navijaško skupino Red Steelers Ultras Jesenice, ki je poskrbela za lepo zvočno kuliso tekme, svoje pa so v najbolj pomembnih trenutkih dodali tudi starši, prijatelji, dekleta in drugi podporniki te izjemne generacije. Pa še eno misel velja zapisati – v prvi tretjini marca, sta od vseh slovenskih hokejskih ekip v vseh mednarodnih tekmovanjih v boju le še dve ekipi z Jesenic – v ligi INL še vedno nastopa članska ekipa, v ligi EBJL pa ekipa mladincev iz mesta železarstva, narcis in hokeja. Tak dosežek gre prav gotovo “in the face” tistim, ki trdijo, da je jeseniška hokejska šola v zatonu. Če pa komu tuj izraz ni všeč, pa mirno lahko zapišemo – uspešni smo nergačem v brk …