Streli na gol:  HKMK Bled B   31 (11,12,8); HD Jesenice   63 (22,22,19)
Kazni:  HKMK Bled B   2 (-,-,2); HD Jesenice   4 (2,-,2)

HKMK Bled: 2 Tomažin (GK), 1 Justin (GK), 18 Titov, 9 Konobelj, 16 Vilman J., 17 Vilman B., 5 Bohinc (C), 20 Golja, 21 Borse, 7 Oblak, 24 Zugwitz, 25 Sitar, 14 Zorman Grabec, 19 Goličič, 4 Babenko
Trener: Aljaž Novak

HD Jesenice: 1 Škrjanc (GK), 25 Avsenek (GK), 9 Seršen, 24 Dolinar, 23 Slivnik, 19 Török (C), 13 Langus, 2 Pazlar, 21 Adrović, 8 Baloh, 11 Dobravec, 7 Rijavec, 15 Svetlin, 16 Bergelj, 4 Lesničar, 5 Križnar, 20 Sintič, 17 Čufer, 10 Krupenko, 14 Glavič, 18 Kaltak, 12 Gasar
Trener: Luka POGAČNIK

Prav dosti vprašanj o potniku za finale se po prvi odigrani tekmi med ekipama MK Bled B in HD Jesenice ni pojavljalo. Ekipi sta kvalitetno preprosto preveč narazen, da bi Blejci lahko resneje konkurirali železarjem. Vsakič pa je seveda najprej potrebno reči hop in šele potem skočiti, tako da je tudi četi Aleša SODJE (tokrat jo je zaradi zadržanosti prvega trenerja sicer vodil Luka POGAČNIK) ostajalo še 60 minut igre za vstop v veliki finale državnega prvenstva dečkov.

Podobno, kot na tekmi na Jesenicah, so se Blejci dobro držali v prvi tretjini povratne tekme. Hokejisti iz mesta jekla, narcis in hokeja so sicer hitro zagospodarili na ledeni plošči blejske dvorane, a domača ekipa gostom ni dopustila hitrega vodstva. Domači so spričo spotikanja enega od jeseniških branilcev v sedmi minuti prišli celo v priložnost za vodstvo ob igri z igralcem več. Zgodilo pa se je prav nasprotno, saj so Jeseničani povedli 22 sekund kasneje celo ob igralcu manj (0:1). V nadaljevanju slabe prve tretjine so bili nevarnejši železarji, ob razmerju strelov 11:22 (v korist Jesenic) pa se je prva tretjina končala z minimalno razliko med moštvoma.

škrga

Do intenzivnejših dogajanj je prišlo v drugi tretjini. Fantje iz prvega napada so vodstvo Jesenic podvojili ob koncu 24. minute (0:2), dodatno pa so razliko povečali le 14 sekund kasneje člani druge peterke (0:3). Tudi 27. in 28. minuta sta postregli s podobnim scenarijem – najprej so razliko še dodatno povišali fantje iz prve menjave (0:3), dobro minuto kasneje pa še tisti iz druge (0:5). Ko je v 31. minuti v domači mreži pristal še šesti jeseniški pak, je bilo konec tudi najmanjših dvomov o potnikih za finalna nastopa (0:6). Ob tem je začasni trener Jesenic rotiral v igri vse fante, tudi tiste, ki sicer igrajo nekoliko manj. Domači so v 33. minuti tovrstno početje s pridom izkoristili in v razmiku 32ih sekund dvakrat zadeli za znižanje na 2:6. Nobene panike spričo tega ni bilo v jeseniških vrstah, saj je bilo že na polovici tekme jasno, da domači – nespornemu trudu navkljub – pač ne morejo konkurirati za zmago na tekmi. Do drugega odmora se v rezultatskem oziru ni več spremenilo nič, železarji pa so ta del v strelskem smislu dobili z 12:22.

Vrata Jesenic je v zadnji tretjini namesto prvega vratarja Nejca ŠKRJANCa branil mali Bor GLAVIČ. Osemintrideset sekund je trajalo, da so Jeseničani dosegli gol v zadnjem delu igre (2:7). V 46. minuti je bil zaradi napada s telesom izključen eden od jeseniških branilcev, domači pa v prihajajočih dveh minutah niso uspeli premagati rezervnega vratarja železarjev. V nadaljevanju je Blejcem jela pojenjati sapa, pa tudi železarji se niso več prav posebej naprezali v igri. V 56. minuti so si domači zaradi spotikanja prislužili svojo edino kazen na tekmi, gostje iz železarskega kraja pa so prednost igralca več izkoristili za dosego novega zadetka 33 sekund kasneje (2:8). Končni rezultat na tekmi je postavil branilec prvega napada Jesenic s solo vložkom dobri dve minuti pred zadnjim piskom sirene (2:9). Razmerje strelov v zadnji tretjini – 8:19 v korist Jesenic.