Streli na gol:  HK Triglav   49 (19,19,11); HD Jesenice  18 (6,4,8)
Kazni: HK Triglav   39 (4,31,4), HD Jesenice  29 (-,29,-)

Linijska sodnika: Grega Markizeti, Uroš Franc

HK Triglav: 1 Plavc (GK), 33 Remškar Jelar (GK), 23 Udir, 16 Pavc (C), 11 Prostor, 9 Tavčar, 7 Jenko,  81 Kremenović, 71 Brus, 8 Morel, 21 Rozman, 17 Vilfan, 19 Štenkler, 15 Žagar, 14 Kleindienst, 91 Konc
Trener: Mitja Kern

HD Jesenice: 1 Žagar (GK), 25 Panjtar (GK), 12 Šabanović (C),23 Podrekar, 22 Jakupović, 14 Mašič B., 13 Nastran, 18 Potočar, 19 Kobal, 20 Kararić, 16 Lukan A., 2 Škof, 8 Krmelj, 10 Homan, 6 Košir, 15 Zor, 4 Fartek, 21 Dežman, 9 Lukan D., 7 Mravlje, 5 Murnik

Pred nekaj dnevi je Podmežaklo padla Crvena zvezda, v dosedanjem delu sezone najbolj prepričljiva ekipa v mladinskem državnem prvenstvu. V boju za četrto pozicijo na prvenstveni lestvici pa so tokrat železarjem lekcijo odčitali Kranjčani. Kaj in kako je s postavo jeseniške ekipe, ki tekmuje v državnem prvenstvu mladincev, smo letos opisali že večkrat, zato tega na tem mestu ne bomo ponavljali. Kranjčani so – kakor se proti železarjem tudi spodobi – fante z Jesenic pričakali z vsemi topovi in na ta račun tudi premaknili sicer nedeljski termin na sobotno popoldne. V nedeljo pač večji del ekipe, ki je včeraj igrala proti Jesenicam, igra tekmo v ligi EBYSL. Po drugi strani se je trener železarjev Dejan VARL domačim moral zoperstaviti s kar konkretno oslabljeno ekipo … a saj veste, kako pravi tisti športni pregovor – če koga ni, je potrebno igrati tudi brez njega.

Minimalna prednost domačih po prvem delu

Kranjčani so se že od začetka zanesli na svojo preizkušeno taktiko – z nekaj fizično dominantnejšimi igralci so poizkušali na vsak način prodreti proti golu Nejca ŽAGARja. Ob nekaj poizkusih jim je to tudi uspelo, a je jeseniški vratar njihove nalete zaustavljal, pa tudi branilci Jesenic so se bili pripravljeni “pretepati” s fizično močnejšimi nasprotniki. Precej ostri domači so si prvo izključitev prislužili v peti minuti (Prostor, spotikanje), železarjem pa to ni pomagalo do morebitnega vodilnega zadetka. Nobena od ekip si v prihajajočih minutah ni priigrala kake terenske dominance. Potem pa se je prikradla železarjem napaka v deveti minuti – prečno podajo kapetana proti napadalcem so Triglavani prestregli še v jeseniški obrambni tretjini in darilo izkoristili za vodilni zadetek (1:0, Konc, 9. minuta). V začetku 11. minute se je železarjem ponudila priložnost za izenačenje, saj je bil pri domačih zaradi udarca s kolenom izključen Prostor. Dve minuti igre z igralcem več sta se železarjem povsem ponesrečili, saj niso pripravili nobene nevarne akcije in pravzaprav sploh niso postavili napadalne formacije v domačo obrambno tretjino. Tudi v nadaljevanju – vse do konca uvodne tretjine – so železarji imeli precej opraviti s posamičnimi poskusi domačih, vendar je obramba na čelu z Žagarjem nalete domači uspešno zaustavljala. Na napadalni strani so belo-črno-rdeči skupaj spravili le peščico potencialno nevarnih situacij, tako da so statistiki ob koncu tretjine zabeležili skupno 19 strelov domačih in 6 strelov Jesenic.

Slab drugi del

Če so železarji v prvi tretjini še nekako držali korak z domačimi na ledeni ploskvi, pa se jim je druga tretjina povsem ponesrečila. Niso se še vsi gledalci vrnili v dvorano po lovljenju sončnih žarkov med tretjinama, ko so domači z novim golom prišleka z Bleda (Konca) svoje vodstvo nekako podvojili (2:0, 22. minuta). Jeseničani so ob novem naletu domačih pred vrata Žagarja že mislili, da imajo pak pokrit in nevarnost odpravljeno, a je izpadlo, da je domačim vseeno nekako uspelo zbezati gumijasto ploščico preko golove črte. Hitro prejet zadetek je železarjem nekoliko spodrezal peruti. Borbenost jih sicer ni zapustila, kar se je na najbolj očiten način manifestiralo v 29. minuti, ko so v novem naletu pred vrata Jesenic odločno zaščitili vratarja Žagarja. Najprej sta se s pestmi nekoliko pobliže spoznala domači napadalec Vilfan in železar Fartek, vendar je sodniška trojica par hito spravila narazen. Oba fanta sta si ob tem prislužila 2+2 minuti kazni zaradi grobosti. Več dela so imeli z drugim boksarksim dvobojem, ki sta ga uprizorila Kranjčan Rozman in jeseniški napadalec Krmelj. Konkretno prednost v pretepu je imel višji domači igralec, saj je jeseniško osmico z dolgimi rokami lahko držal stran od sebe; padlo je nekaj udarcev, s tribne je bilo slišati razumljivo razburjenje, sicer pa se je incident zaključil s 5+20 minutami kazni za oba razboriteža, ki sta tako srečanje predčasno zaključila. Dostikrat tak pretep spremeni potek srečanja in iz ekipe, ki ji v tekmi ne gre, nenadoma naredi dominantno moštvo. Jeseničanom tokrat kaj takega v nadaljevanju ni uspelo, vseeno pa je železarje potrebno pohvaliti za odločen nastop ob početju Kranjčanov. Morda gre ob pretepu za nekoliko neroden zapis, a tudi pretepi so pač del hokejske igre. Triglavani so svojo taktiko v drugem delu sicer nekoliko prilagodili. Niso več na vsak način poskušali s prodori pred vratarja Jesenic, pač pa so vsako najmanjšo priložnost izkoriščali za podajo paka pred jeseniška vrata. Na specifičnem, majhnem kranjskem igrišču, kjer se tudi pak od ograde dostikrat odbije v tudi povsem nepričakovani smeri, pa je vsaka taka podaja hitro lahko nevarna. Jeseničani na drugi strani so poizkušali s samostojnimi prodori, ki pa so jih domači brez težav vsakič znova nevtralizirali. Tretji gol za domače je v začetku 36. minute zabil Vilfan (3:0). Ko je bil v naslednji minuti zaradi oviranja pri domačih izključen Jenko, železarji pa so še enkrat več odigrali slabo z igralcem več, si je večina na jeseniški klopi menda želela le še, da tretjina čimprej mine. Znova so statistiki domačim v drugem delu zabeležili 19 strelov, Jeseničanom pa le štiri.

Solidni v večjem delu zadnje tretjine

Razbremenjeni skrbi o morebitni zmagi, so železarji v zadnjem delu prikazali kar soliden hokej. Resda jim ni uspelo doseči zadetka, a so domačim kar resno dihali za vrat. Žal jih je tepla neučinkovitost, pa tudi utrujenost nekaterih igralcev, ki so v zadnjih desetih dneh za seboj imeli peklenski tempo, je začela kazati sledove. Jeseničani so večji del zadnje tretjine imeli pak v svoji posesti in poskušali splesti kako matno situacijo za domačega vratarja, pri čemer pa niso bili uspešni. V 48. minuti so si domači prislužili izključitev zaradi spotikanja (Štenkler). Igra z igralcem več je Jeseničanom uspela nekoliko bolje, kot v prejšnjih poizkusih, a domačega vratarja vseeno niso premagali. Še eno podobno priložnost so dobili v 55. minuti, ko je bil pri Triglavanih zaradi naleta s palico izključen Kleindienst. Železarji so spet pletli in pletli, a niso znali premagati domače obrambe. Staro športno pravilo pa pravi, da tisti ki zadetka ne doseže, ga pa pač prejme. Prav to se je zgodilo Jeseničanom, saj so domači prek Vilfana v 56. minuti zadeli celo ob igralcu manj (4:0). V 58. minuti so nato domači preko Jenka zabili še zadnji – peti – žebelj v krsto jeseniških prizadevanj. Ekipa, ki v zadnji tretjini v kreativnem smislu skupaj ni spravila dotlej praktično ničesar, je tako na najboljši način demonstrirala železarjem kako se odigra pred nasprotnikovimi vrati – hitro, odločno in enostavno. Ekipi sta si ob razmerju strelov 11:8 (za Triglav) ob koncu segli v roke. Domačim je uspelo na prvenstveni lestvici Jeseničane dokončno pustiti za seboj, končnica pa se bo predvidoma začela v prihajajočem tednu, ko se bosta moštvi medsebojno spet pomerili za vstop v polfinale …

Dejan VARL, trener:
“Nismo bili “pravi”. Tekma sicer ni mela odločilnega pomena, kar so nekateri igralci očitno vzeli dobesedno. Hočem, da se vsaka tekma igra na 100 %. Nasprotniki so bili pač boljši, za kar jim čestitam. Sedaj nas čaka play off, kjer pa želim, da igralci uživajo in dajo vse od sebe, saj to je najlepši čas hokejske sezone. Prav za ta del smo celotno sezono trdo delali …”