Streli na gol: HK Celje   25 (10,8,7); HD Jesenice  44 (16,15,13)
Kazni: HK Celje   14 (4,4,6); HD Jesenice   12 (2,8,2)

Sodnika: Jan Černe, Grega Rojko

HK Celje: 65 Skale (GK), 13 Kukovič, 19 Omerzu, 69 Blazinšek, 60 Cekuta, 81 Dolenc, 82 Pikl Lipar, 88 Steblovnik, 49 Čerenjak (C), 50 Črepinšek, 86 Ramšak, 84 Marinšek
Trener: Jure Gajšek

HD Jesenice: 1 Škrjanc (GK), 25 Avsenek (GK), 24 Dolinar, 23 Slivnik, 19 Török (C), 12 Gasar, 16 Bergelj, 11 Dobravec, 6 Šmid, 10 Krupenko, 8 Baloh, 22 Miklič, 4 Rep, 21 Adrović, 18 Kaltak, 3 Crnkić, 17 Čufer, 14 Lesničar, 20 Križnar, 15 Svetlin, 2 Pazlar, 7 Rijavec

Razmerje moči med ekipo dečkov iz Celja in njihovimi vrstniki z Jesenic je v tej sezoni močno v prid železarjev. O tem so pričale dosedanje tekme teh dveh nasprotnikov. Na prvi četrtfinalni tekmi državnega prvenstva je bilo zato pričakovati novo visoko zmago Jesenic. Noben nasprotnik pa se ne premaga kar sam, zato so železarji

V prvi tretjini imeli nekaj težav

Celjani so železarje presenetili v začetku tekme. Vodilni gol so dosegli sredi četrte minute (1:0), ko so prvič premagali Nejca ŠKRJANCa. Jeseničanom igra tudi v nadaljevanju nikakor ni stekla. Morda bi bilo pravičneje napisati, da železarji niso zadeli, sicer pa so pak kar precej imeli na svojih palicah. V osmi minuti je bil na vsaki strani zaradi grobosti izključen po en igralec. “Mrtvi tek”, v katerem železarjem pravzaprav ni uspevalo prav dosti, je trajal vse do sredine 17. minute, ko so končno izenačili fantje iz drugega napada (1:1). Ista “posadka” je za prvo jeseniško vodstvo poskrbela dobro minuto kasneje (1:2, 18. minuta). V predzadnji minuti uvodne tretjine je sledila še izključitev zaradi naleta s palico pri domačih, do rezultatskih sprememb pa pred prvim piskom sirene več ni prišlo. Razmerje v strelih v uvodni tretjini – 10:16 v korist Jesenic.

Bolj konkretni v nadaljevanju

Domačim je v uvodu v drugo tretjino preostalo še 20 sekund kazni za izključenega igralca iz prvega dela. Železarjem ni uspelo povišati vodstva ob številčni prednosti, zato pa so za 1:3 zadeli v začetku 23. minute. V 25. minuti so gostje z Gorenjske povišali na 1:4. Sledila je obojestranska izključitev v 26. minuti (pri domačih zaradi grobosti, pri Jeseničanih pa zaradi udarca s palico). Dobro minuto kasneje je na štiri zadetke razlike za železarje povišal kapetan Jesenic. Sledila je izključitev enega od jeseniških branilcev zaradi udarca s komolcem. Domačim prednost igralca več ni pomagala do drugega gola na tekmi. Od začetka 32. minute dalje je priložnost za branjenje jeseniških vrat dobil tudi drugi vratar Grega AVSENEK. Železarji so za 1:6 zadeli v 34. minuti. V 35. minuti sta si v 21ih sekundah sledili dve izključitvi pri Jesenicah (zadrževanje s palico in nalet s palico), Celjani pa so prednost dveh igralcev več na ledeni ploskvi izkoristili za svoj drugi gol v začetku 36. minute (2:6). V naslednji minuti so belo-črno-rdeči dosegli svoj sedmi zadetek na tekmi celo ob igralcu manj (2:7, 37. minuta). Še v isti minuti so – že ob polnih močeh – železarji dosegli še svoj osmi gol (2:8, 37. minuta). Dobro minuto pred koncem drugega dela so si domači zaradi zadrževanja s palico prislužili novo malo kazen, do sprememb na semaforju pa pred koncem tretjine več ni prišlo. Razmerje v strelih v drugem delu – 8:15 v korist Jesenic.

Še šest zadetkov Jesenic

Železarji so s pridom izkoristili preostanek domače kazni v začetku zadnje tretjine, saj so številčno premoč kronali z novim zadetkom po 21 sekundah igre (2:9, 41. minuta). Ob tem so si domači zaradi naleta s palico prislužili tudi novo malo kazen. Jeseničani so darilo sprejeli in po hitrem postopku 18 sekund kasneje povedli z 2:10. Domačim so v tem delu povsem pošle moči, tako da so Jeseničani znova zadeli le dobro minuto kasneje (2:11, 42. minuta). Še dobro minuto kasneje so svoj tretji gol na tekmi dosegli tudi domači (3:11, 43. minuta). Izključitev zaradi igranja z visoko palico je v 48. minuti doletela Celjane, železarji pa so 23 sekund kasneje dosegli še svoj tretji zadetek ob igri z igralcem več na tekmi (3:12, 48. minuta). Sledilo je nekaj bolj mirnih minut pred z goli polnimi zadnjimi minutami tekme. Najprej so na 3:13 povišali Jeseničani v 56. minuti. Celjani so na 4:13 znižali v 57. minuti. V eni izmed akcij je v 58. minuti domači vratar z metanjem palice pak izbil jeseniškemu napadalcu. Le-temu so sodniki posledično na voljo dali kazenski strel, ki ga je fant tudi uspešno izkoristil in Jeseničane povedel v vodstvo  s 4:14. Sedemnajst sekund pred koncem so Celjani dosegli zadnji gol na tekmi (5:14). Razmerje v strelih v okvir vrat v zadnji tretjini – 7:13 za Jesenice.

Prva četrtfinalna tekma je tako za železarji, na računu pa je prva (od potrebnih dveh) zmaga v boju za polfinalno vstopnico v državnem prvenstvu. Druga tekma istih nasprotnikov bo na vrsti v nedeljo ob 9.15 v dvorani Podmežaklo.
VABLJENI!

Aleš SODJA, trener Jesenic:
“Odigrali smo slabo tekmo, kar je sicer ob tako visokem rezultatu slišati čudno. Na spisku imam trenutno kar 25 igralcev in na vsaki tekmi moram koga pustiti izven ekipe. Poskušal sem igro graditi na rotiranju štirih napadov, vendar nismo vzpostavili pravega ritma s hitrimi menjavami. Vsi fantje so igrali v vseh situacijah, tudi ob igralcu(ih) manj in igralcu več. Pohvalil bi sicer drugo peterko, ki je igrala precej dobro. V zadnji tretjini so domačim pošle moči, nisem pa dobil vpogleda v to, koliko lahko z našim drsanjem in štirimi peterkami pariramo kvalitetnejšim ekipam.”