Streli na gol: HK Slavija Jr.   25 (3,12,10); HD Jesenice   25 (8,9,8)
Kazni: HK Slavija Jr.   6 (-,2,4); HD Jesenice   2 (2,-,-)

Linijska sodnika: Gregor Miklič, Tadej Snoj

HK Slavija Jr: 27 Sotlar (GK), 2 Lajevec (GK), 65 Šiftar, 10 Cvetko, 12 Primar, 7 Černe, 89 Tomažič, 4 Ćosić, 35 Zagorc, 17 Prodan, 16 Lampič (C), 28 Intihar, 13 Bukovec, 11 Skerlep, 18 Povše, 51 Juteršek
Trener: Jaka Adlešič

HD Jesenice: 1 Žagar (GK), 25 Panjtar (GK), 12 Šega, 11 Pogačar (A), 22 Jakupović (A), 16 Lukan A.,14 Mašič, 7 Slivnik, 13 Kobal, 5 Murnik, 9 Lukan D., 23 Podrekar, 2 Škof, 10 Podlipnik, 8 Krmelj (C), 20 Kararić, 6 Alagić, 19 Török, 21 Dežman, 4 Fartek, 24 Finžgar
Trener: Dejan VARL

Slab teden po slabi predstavi in porazu železarjev s 5:1 v mladinski (U18) kategoriji, sta se zaloška in jeseniška ekipa znova pomerili v dvorani v Zalogu. Tako na eni, kakor tudi na drugi strani, je seveda v ekipah bilo precej fantov, ki so odigrali že prej omenjeno tekmo. Železarji so v Zalog sicer pripotovali kot vodilna ekipa v prvenstvu, z morebitno zmago pa bi jih domači zamenjali na vrhu prvenstvene lestvice.

IMG_9914

Nadigrali domače

Če je med pristaši Jeseničanov obstajalo kako vprašanje o tem, kako bo ekipa reagirala ob novem gostovanju v zaloški ledenici, pa so fantje na ledu kaj hitro prevzeli stvari v svoje roke. V prvih nekaj izmenah se je igra preselila v domačo obrambno tretjino. Igralci Slavije Jr. vse tja do začetka osme minute niso resneje prišli do igre pred jeseniškim golom. Železarji so sicer na ledeni ploskvi prevladovali, poskušali z nekaj streli, a posebej nevarni tudi niso bili. Ohrabrujoče je bilo dejstvo, da je pak vseeno dosti časa v posesti Jeseničanov, kakih posebno lepih, natreniranih akcij pa ni bilo videti. Včasih je kaka podaja zaradi pretirane želje po solo vložkih umanjkala, spet drugič je bila kaka podaja za izvedbo akcije preprosto premalo natančna. Domači – za katere se je izkazalo, da so pogrešali nekaj pomembnih igralcev – skupaj niso spravili niti toliko, kot so prikazali Jeseničani, tako da je prvih deset minut minilo brez rezultatskih sprememb na semaforju. Ob koncu enajste minute si je zaradi nabijanja na ogrado dve minuti kazni prislužil branilec Jesenic Finžgar. Domači so v prihajajočih dveh minutah sicer poskušali ob igri z igralcem storiti kaj več, vendar je bila obramba Jesenic dovolj zbrana, da do kake resnejše nevarnosti ni prišlo. V zadnjih sedmih minutah uvodne tretjine je kakih 70 gledalcev videlo podoben scenarij, kakor že pred tem – Jeseničani so kontrolirali igro, prav navdušujoče predstave pa vodilni ekipi v kadetskem državnem prvenstvu nista prikazali. Razmerje strelov v okvir vrat v tem delu – 3:8 v korist Jesenic.

IMG_9920

Po dveh tretjinah v minimalnem vodstvu

Odločneje so k igri v drugem delu pristopili domači. V to so jih prisilili Jeseničani, ki so v triindvajseti minuti po lepi podaji Podrekarja z desne strani in efektnem golu Žiga DEŽMANa povedli (0:1). Nekoliko trša igra je domačemu branilcu Černetu prinesla izključitev zaradi udarca s kolenom v  štiriindvajseti minuti. Priložnost za podvojitev vodstva ob igri z igralcem več je splavala po vodi, saj so železarji preveč oklevali in komplicirali, prehodi izza svojih vrat na nasprotno polovico pa so trajali predolgo. Domači so se brez večjih težav ubranili in od sredine šestindvajsete minute goste spet poskušali ujeti ob polni postavi. Igra v drugi tretjini je bila za kak odtenek boljša, kakor tista v prvem delu, ostajal pa je občutek, da bi prvouvrščeni ekipi v državnem prvenstvu lahko prikazali tudi boljši hokej. Domači so bili od železarjev za nekoliko aktivnejši, je pa tudi potrebno povedati, da so Jeseničani v enem od napadov zadeli vratnico. Še kak potencialen lep napad se je železarjem izjalovil zaradi podaj “v noge” namesto v prazen prostor, kak drug pa zaradi tega, ker je kak krilni igralec izgubil orientacijo in se ob podaji branilca namesto ob ogradi zapeljal v sredino, ampak …Do konca drugega dela tekme do spremembe rezultata ni prišlo, razmerje strelov v okvir vrat v drugi tretjini pa je bilo 12:9 v korist Slavije Jr.

IMG_9913

Prejeli gol ob nepravem trenutku, ob koncu pa vseeno prišli do zmage

Minimalno vodstvo pred zadnjimi dvajsetimi minutami seveda ni nobeno zagotovilo za končni uspeh. Tega so se zavedali tudi v taboru Jesenic, a vseeno dopustili domačim močan pritisk v uvodu v zadnjo tretjino. V šestinštirideseti minuti je bil pri domačih še enkrat izključen Černe, tokrat zaradi naleta s palico. Ob igri z igralcem več je strateg Jeseničanov Dejan VARL poslal v zaporedju na ledeno ploskev dve napadalni formaciji. Drugi od obeh se je ob organizaciji napada primerila napaka, ki so jo domači izkoristili za hiter protinapad, v katerem je Prodan sam pridrsal pred vrata Nejca ŽAGARja, ki je tokrat branil gol Jesenic in ga hladnokrvno premagal s polvisokim strelom (1:1). Gol je povzročil erupcijo navdušenja med domačimi hokejisti in njihovimi pristaši. Kako tudi ne, ko pa je v dotedanjem poteku tekme domača četa (reprezentančnega trenerja Adlešiča) delovala precej brezidejno. Kazen izključenemu domačemu igralcu se je enajst sekund kasneje iztekla. K sreči so železarji poznali pravi odgovor na neprijetno prejet gol; že v naslednji minuti je bil zaradi udarca s palico pri domačih izključen Povše, železarji pa so ob igri z igralcem več znova povedli. Po prečni podaji med branilcema (Šega-Kararić) je slednji od daleč silovito sprožil, pred vrati pa je lepo spremenil smer gibanja paka Amer ALAGIĆ in s tem prevaral domačega čuvaja mreže. Pisala se je enainpetdeseta minuta, gostje pa so tako znova povedli (1:2). V nadaljevanju je bilo pričakovati pritisk domačih. Le-ti so sicer poizkušali storiti kaj več, a so bili dostopi do Žagarja večinoma dovolj dobro zaprti. Edine nevarne situacije za Jeseničane so se pripetile ob napakah železarjev, k sreči pa so v vratih fantje imeli dobro razpoloženega Žagarja, ki je tudi sicer skozi vso tekmo svoje soigralce glasno spodbujal k večji zavzetosti in borbenosti. Zdi se, da bi ta ekipa – seveda poleg trenerja – potrebovala koga takega tudi še med igralci v polju, saj medsebojno spodbujanje definitivno dviga t.i. team spirit. Sliši se sicer grdo, ampak včasih je pač potrebna tudi kaka psovka, da koga prebudi iz zasanjanosti. Dve minuti pred koncem se je prostor za napadalno akcijo odprl branilcu Jesenic D. Lukanu, ki je – medtem ko se je večina ostalih fantov menjavala – sam oddrsal na nasprotno polovico. Ob vstopu v domačo obrambno tretjino so mu Založani odvzeli pak, nihče od Jeseničanov pa ni pokrival prostora, ki se je domačim “odprl” zadaj. Založani so tako krenili v hiter protinapad, ki pa ga je z lepo obrambo k sreči ustavil Žagar. Slabo minuto in pol pred koncem so domači svojega vratarja nadomestili z dodatnim napadalcem. Jeseničani so se zbrano branili, kakemu morebitnemu zadetku v prazno domačo mrežo pa niso prišli blizu. Železarji so – ob razmerju strelov v zadnji tretjini 10:8 za Slavijo Jr. – tako prišli do pomembne zmage z golom razlike. Ob tem so dvakrat zadeli še vratnico in kaj lahko bi bil rezultat v korist Jesenic še višji.

IMG_9907

Trener Dejan VARL je bil v neformalnem pogovoru po tekmi navkljub zmagi poparjen, saj fantje menda niso prikazali dosti od tistega, kar od njih zahteva in kar jih uči. Željo po komentiranju dogajanj na ledeni ploskvi je odpravil z zgovornim: “No comment”. Pred ekipo so do konca rednega dela tekmovanja v državnem prvenstvu še tri tekme. V prihodnjem tednu potujejo v Beograd k Crveni zvezdi, sledili pa bosta še domača tekma proti MK Bled-u in morda celo odločujoča tekma za končno uvrstitev proti Olimpiji v Tivoliju. Seveda pa bo najprej z zmagama morebitno kandidaturo za prvo mesto potrebno potrditi še pred tem …