Streli na gol: HD Jesenice  70 (23,26,21); KHL Medveščak   8 (4,2,2)
Kazni: HD Jesenice  14 (-,14,-); KHL Medveščak  14 (2,2,10)

Grega Markizeti, Anže Bergant

HD Jesenice: 1 Legat (GK), 25 Kogovšek (GK), 2 Tomaževič, 12 Glavič, 8 Urukalo, 5 Brun Rauh, 15 Avsenek, 6 Stojan, 9 Rajsar, 23 Sodja (C), 24 Šturm, 13 Crnović, 16 Brus, 22 Svetina E., 19 Seršen, 17 Šabanović, 4 Ivančevič, 7 Hadžić, 11 Brglez, 18 Pretnar, 14 Žbontar, 3 Zor

KHL Medveščak: 29 Junker Durić (GK), 15 Šutevski, 9 Dobrić, 30 Selitaj, 81 Burazin, 87 Mikić, 94 Ličina, 98 Bublić, 13 Crnec, 68 Babić R., 69 Babić K., 6 Paulović,
Trener: Danijel Kolombo

Če se nam je pred dnevi ob tekmi ekipe U20 proti Grazu zapisalo, da ni šlo za najzahtevnejšo preizkušnjo za železarje v januarju – kako potem začeti sestavek o sinočnji tekmi proti Medveščaku? Gostje so na Jesenice pripotovali s peščico fantov, ki so že vnaprej vedeli, da domačim ne bodo dorasli. Vse skupaj je posledica dogajanj v zagrebškem hokeju in na tem mestu ne bo deležno kakega dodatnega komentarja; tisti, ki so jim zadeve vsaj približno znane, pa bodo vedeli o čem teče beseda …

IMG_9853

Napolnili gostujočo mrežo že v uvodni tretjini

Železarji so se v napadalno tretjino preselili praktično takoj po prvem sodnikovem metu. Prvo kazen zaradi nepravilnega oviranja so si gostje prislužili v četrti minuti. Minuto in osemnajst sekund je trajalo, da so domači unovčili številčno prednost – za domače vodstvo je po podaji Svetine poskrbel Žiga URUKALO (1.0, peta minuta). Le devetindvajset sekund kasneje je domača vrsta podvojila svoje vodstvo. Znova se je med podajalci znašel Svetina, ob njem tudi kapetan Sodja, zadel pa je Alen HADŽIĆ (2:0, šesta minuta). V nadaljevanju so gostje le poredko sploh zmogli pak popeljati ven iz svoje obrambne tretjine, na nov gol domačih pa je bilo potrebno počakati vse do sedemnajste minute. Takrat je na 3:0 po podajah Šabanovića in Rajsarja povišal Jaka ŠTURM. Minilo je le oseminštirideset skund igre v nadaljevanju, pa je domačim uspelo povišati na 4:0; po podajah Ivančeviča in Žbontarja je bil uspešen Matic ZOR (osemnajsta minuta). Še dodatnih dvainšestdeset sekund je minilo, pa so domači zadeli še petič v uvodni tretjini – za končni rezultat tega dela tekme je z golom poskrbel Rok AVSENEK, med podajalce pa sta se vpisala Glavič in Brun Rauh (5:0, devetnajsta minuta). Tudi razmerje med ustreljenimi paki v okvir vrat nasprotnega vratarja pove dosti o razmerju moči na ledeni ploskvi – domači so uvodno tretjino v tem pogledu dobili kar s 23:4.

IMG_9844

Rutinirani v drugi …

Prav nič se ni spremenilo v drugi tretjini v odnosu moči na ledu. Pa saj ob pogledu na postavo gostov nihče tega ni niti mogel pričakovati. Domači so še naprej valili napad za napadom. Zagrebčanov iz njihove obrambne tretjine niso spusitli niti ob izključitvi Hadžića zaradi oviranja med dvaindvajseto in štiriindvajseto minuto. Šesti domači gol je padel kot posledica akcije Seršena in Sodje (podajalca) ter strelca Erika SVETINE v petindvajseti minuti. ŠTURM je po podaji Brgleza v sedemindvajseti minuti povišal na 7:0. Nekoliko sta si v lase v enaintrideseti minuti skočila Pretnar pri domačih in “Babić” pri gostih in si oba prislužila po dve kazenski minuti. Zadnjih deset minut druge tretjine so domači nekolikanj stopili s plina, tako da novega zadetka kakih sedemdeset gledalcev več ni videlo. Deset minut hlajenja zaradi ugovarjanja sodniku si je v šestintrideseti minuti prislužil domači napadalec Avsenek. Prav ob pisku sirene za odhod na drugi odmor so si gostje prislužili še dve minuti kazni zaradi nabijanja na ogrado, ki pa so jih seveda bili prisiljeni odslužiti v zadnji tretjini. Razmerje v strelih v drugem delu – 26:2 za Jesenice.

IMG_9843

… in tretji tretjini

Prednost igralca več v prvih dveh minutah zadnje tretjine se ni izkazala za dovolj dobro, da bi domači zadeli devetič. Jim je pa to uspelo v štiriinštirideseti minuti, ko je drugič na tekmi zadel HADŽIĆ, med podajalce pa sta se vpisala Seršen in Sodja. Izmučenim gostom so železarji deseti gol zabili v šestinštirideseti minuti, ko je po podajah Stojana in Tomaževiča zadel Luka PRETNAR. Oseminštirideseta minuta je prinesla izključitev pri gostih zaradi spotikanja, domači pa so potrebovali prav toliko – torej oseminštirideset – sekund za dosego gola ob igri z igralcem več; na 11:0 je s svojim tretjim golom na tekmi povišal ŠTURM. Kar se tiče zadetkov, se je statistika takrat zaključila, gostje pa so si v nadaljevanju prislužili še kazni zaradi zadrževanja s palico, napada s telesom in udarca s palico. Nobena od situacij ni prinesla novega gola domačim, ki so ob koncu – ob razmerju strelov 21:2 v zadnji tretjini – lahko le stisnili roke Zagrebčanom za ves trdu, ki so ga v  tekmo vložili …

IMG_9849

glava-16Gaber GLAVIČ, trener ekipe U20:
“Nasprotniki so prišli zelo oslabljeni. Take tekme je težko igrati, težko je motivirati ekipo. Ob tem se mi zastavlja vprašanje preverjanja identitet v ligi EBYSL. S samo idejo v igri sem bil sicer zadovoljen, z izvedbo pa v nekaterih segmentih ne. Nisem bil zadovoljen z natančnostjo in pravočasnostjo podaj, s hitrostjo ipd … Pretirano trde igre sicer nisem zahteval, saj za kaj takega preprosto ni bilo potrebe. Tekma proti Triglavu bo povsem drugačna, takrat bomo morali biti pravi …”