Streli na gol: HK Triglav   32 (6,13,13); HD Jesenice   32 (10,8,14)
Kazni: HK Triglav   33 (4,25,4); HD Jesenice  52 (8,38,6)

Blaž Javornik, Gregor Režek

HK Triglav: 1 Plavc (GK), 32 Šenk (GK), 7 Jenko, 9 Tavčar, 11 Prostor, 12 Markič, 14 Jugovic, 16 Pavc, 17 Vilfan, 21 Rozman, 24 Ban M., 36 Mubi, 61 Lampič, 77 Štenkler, 81 Ban U., 88 Vilfan
Trener: Gorazd Drinovec

HD Jesenice: 1 Legat (GK), 25 Kogovšek (GK), 2 Tomaževič, 12 Glavič, 8 Urukalo, 5 Brun Rauh, 15 Avsenek, 6 Stojan, 21 Korošec, 9 Rajsar, 23 Sodja (C), 24 Šturm, 13 Crnović, 16 Brus, 22 Svetina E., 19 Seršen, 17 Šabanović, 4 Ivančevič, 7 Hadžić, 11 Brglez, 10 Svetina R., 18 Jezovšek

Pred dnevi je v tekmovanju mladincev ekipa Triglava – okrepljena z igralci iz lige EBYSL in celo takimi, ki že igrajo članski hokej – premagala večinoma kadetsko postavo Jesenic. Tokrat pa so iz železarskega mesta v goste dobili sebi primerne nasprotnike, med katerimi jih je bilo tudi kar nekaj, ki so večer prej bili del jeseniške članske odprave na tekmi v Salzburgu. Še več – trener Gaber GLAVIČ je svojo ekipo prvič letos okrepil tudi z Jezovškom, ki se mu je za zaupanje tudi primerno oddolžil …

Oster sodniški kriterij

Tekma dveh zagriženih ekip je neposredno odločala o vodstvu v svoji skupini na prvenstveni lestvici. Pred časom so Kranjčani za kak dan naše fante že prehiteli, a so železarji hitro postavili stvari na svoje mesto v prihajajočih tekmah. Srečanje na mini-igrišču na Zlatem polju je tako ponudilo novo priložnost domačim, Glavičevi varovanci pa so v tekmi seveda tudi imeli svoje načrte. Obe ekipi sta previdno in z mislijo na obrambne naloge začeli z opravljanjem svoje naloge. Prva resnejša priložnost za vodstvo se je železarjem ponudila v začetku šeste minute, ko je bil zaradi držanja palice izključen Triglavan Lampič. Domači so dobro branili in ubranili vrata Plavca v prihajajočih dveh minutah. Dve minuti in pol so kasneje fantje iz obeh ekip odigrali številčno izenačeni, potem pa je zaradi napačne menjave pri domačih prišlo do vnovične kazni, na prostor za izključene pa je moral Jenko. Tudi ti dve minuti branjenja z igralcem manj so Triglavani uspešno opravili, tako da sta mreži obeh vratarjev še naprej ostajali nedotaknjeni. Hitro so se zadeve odvijale v nadaljevanju. Le nekaj sekund po tistem, ko se je kaznovani domači hokejist vranil na led, so si prvo kazen prislužili tudi Jeseničani (Hadžić, držanje palice). Za razliko od gostov iz železarskega kraja, so domači hitro izkoristili powerplay – po osemnajstih sekundah jih je po podaji Tavčarja v vodstvo popeljal prav prej izključeni Jenko (1:0, 13. minuta, PP1). K sreči je bil tudi odgovor Jesenic ekspresen, saj je že v naslednji minuti rezultat na ena poravnal Nejc BRUS (1:1). Glavni sodnik je še naprej ohranjal oster kriterij in ob koncu petnajste minute izključil novega Jeseničana – tokrat je zaradi spotikanja na prostor za kaznovane moral Brun Rauh. Minuto in šestnajst sekund so železarji zdržali ob branjenju, potem pa je moral zaradi novega spotikanja na prisilni počitek še Urukalo. Štiriinštirideset skund so Jeseničani trpeli ob pritisku petih Kranjčanov proti trem fantom pred Žigom KOGOVŠKOM in v nadaljevanju seveda tudi še v igri štirih proti petim, a novega vodilnega gola domačim niso dopustili. Nagrada za prizadevnost je prišla dobre pol minute po tistem, ko sta ekipi spet zaigrali številčno izenačeni – za prvo jeseniško vodstvo pa je ob koncu devetnajste minute po podaji Hadžića poskrbel Žan JEZOVŠEK (1:2). Zaradi zadrževanja s palico je sledila še izključitev Šturma, tako da so Jeseničani zadnjih 43 sekund v prvi tretjini spet odigrali z igralcem manj. Razmerje v strelih je bilo v tem delu – vsem izključitvam navkljub – v korist Jesenic – 6:10.

Razburjenja ob koncu druge tretjine

Gostom je ostalo še minuta in sedemnajst sekund številčne podhranjenosti v začetku druge tretjine. Z nalogo, da domačim ne dovolijo izenačenja, so železarji opravili odlično. Ko je na dva zadetka razlike v korist Jesenic v začetku triindvajsete minute povišal Gašper SERŠEN (1:3), so se domači že znašli v resnejših težavah. V nadaljevanju so v želji po zmanjšanju zaostanka nekoliko resnejše pritisnili. V sedemindvajseti minuti je bil zaradi naleta s palico izključen naslednji železar: Korošec. Domači so želeli pritisniti, a so se železarji ob igralcu manj trdo borili, se metali pod pake in s požrtvovalnostjo navdušili do te mere, da so s tribun dobili tudi podporo pregovorno hladne jeseniške publike. Intenziven forecheck tudi ob igralcu manj pa je omogočil tudi, da je kar precejšen del kazni za izključenega branilca igra tekla pravzaprav v kranjski obrambni tretjini. V trideseti minuti so v eni od akcij gostje nekoliko nerodno krenili izza svojih vrat, pak pa je po dolgi podaji vseeno prišel do Žiga URUKALA, ki je zadrsal ob ogradi v napadalno tretjino in s strelom presenetil domačega vratarja (1:4). Domači se še niso vdali v usodo in so v nadaljevanju še poskušali odigrati kaj resnejšega. Na klop za kaznovane je v začetku petintridesete minute zaradi udarca s komolcem moral Glavič, železarji pa so se znova brez večjih težav ubranili. Še svoj peti zadetek so železarji dosegli v osemintrideseti minuti tekme. Po kroženju v napadalni tretjini je pak z leve strani lepo pred gol poslal Urukalo, tam pa ga je oviran v gol poskušal spraviti Brglez, a mu ni uspelo. K sreči se je na drugi strani akciji priključil še drugi branilec Korošec in s strelom v praktično popolnoma odprto kranjsko mrežo postavil končni rezultat tekme (1:5). Do večjih razburjenj je prišlo v devetintrideseti minuti. Takrat je v eni izmed akcij za kranjskimi vrati vlak v obliki Rajsarja povozil Jugovica, ki je povsem izgubil živce in se trenutek za tem s pestmi lotil jeseniškega napadalca. Hitro je zavrela kri tudi drugim igralcem obeh ekip, s tem da je na led pri Jeseničanih pridrsal tudi R. Svetina, ki se je ob incidentu ravno menjaval z Brglezom. Oba hokejista sta bila nato udeležena v prerivanju, sodniki pa so dosodili kup kazni – R. Svetini dve plus dve minuti zaradi zapuščanja klopi (!), plus predčasni odhod pod prho, Brglezu deset minut disciplinske kazni, sprožitelju incidenta Jugovicu pa pet minut zaradi grobosti, plus predčasni odhod pod prho. Jeseničani so tako – napadeni – iz celotne situacije nominalno dobili več kazni, kakor domači, a tako je pač bilo. Do konca tretjine sta obe ekipi nadaljevali igro s po štirimi igralci pred vratarjem, dodatnih razburjenj pa več ni bilo. Razmerje strelov v tem delu – 13:8 za domače.

Suvereno do uspeha

Številčno okrnjeni sta moštvi začeli tudi zadnji del. Do priložnosti za povišanje – že tako visokega – rezultata so Jeseničani prišli ob izključitvi Jenka v dvainštirideseti minuti (zadrževanje s palico). V powerplayu gostom ni uspelo zabiti še šestega gola na tekmi. So pa tudi domači imeli dve minuti prednosti igralca več tik za tistim, ko se je na led vrnil njihov kaznovani igralec. Zaradi udarca s palico je namreč na hlajenje moral Tomaževič, kar pa se na rezultatu ob koncu ni prav nič poznalo. Še svojo tretjo izključitev na tekmi si je v začetku enainpetdesete minute privoščil domači napadalec Jenko. Tik pred tem ga je na modri črti “srečal” branilec Jesenic Šabanović, z načetimi živčki pa je nekaj sekund kasenej za jeseniškimi vrati ob ogradi naletel na branilca Crnovića. Tudi ob tej priložnosti se mreža domačega vratarja ni vnovič zatresla. Powerplaya Jeseničani sicer niso odigrali do konca, saj je bil triindvajset sekund pred koncem le-tega zaradi nepravilnega oviranja izključen tudi kapetan Jesenic Sodja. Kolegu se je po sedemintridesetih sekundah pridružil še en napadalec, ki je prejšnji dan potoval na solnograško – zaradi napada s telesom je bil v triinpetdeseti minuti izključen še Šturm. Zadnjih pet minut tekme presenetljivo ni več prišlo do novih kazni, železarji pa so tekmo umirjeno pripeljali do konca za novo pomembno zmago, s katero še naprej ostajajo vodilni v svoji skupini lige EBYSL. Razmerje v strelih v zadnji tretjini je šlo malenkost v korist gostov iz železarske in hokejske prestolnice Slovenije – 13:14.

Iz priložene lestvice so lepo razvidni tudi trenutni dosežki ostalih sodelujočih slovenskih ekip. Našim fantom za doseženo do tega dela sezone čestitamo in jih spodbujamo k še bolj trdemu in zavzetemu delu. Rezultati pa bodo posledično plod odnosa in vloženega dela …