Streli na gol: HDD Bled   11 (5,3,3); HD Jesenice   49 (16,13,20)
Kazni: HDD Bled   2 (-,-,2); HD Jesenice   2 (-,-,2)

HDD Bled: 44 Ulčar (GK), 87 Plemelj Hrobat, 11 Šorn Jovanović, 33 Rogač S., 3 Rogač F., 64 Škofic, 23 Kurbos, 67 Resnik, 5 Leusenko, 8 Kukovič, 7 Golub, 35 Schuchtar, 12 Masle, 15 Hartman, 16 Modic Ščavničar, 63 Čižman
Trener: Branko Brgant

HD Jesenice: 25 Glavič B. (GK), 1 Matkovič (GK), 14 Glavič D., 15 Gavljak, 13 Glavič A., 24 Crnkić, 17 Bizjak, 6 Ulčar, 9 Seršen, 16 Pogačnik, 23 Stević, 21 Por, 20 Rep, 10 Črtalič, 12 Planinšek, 5 Brglez, 22 Kararić
Trener: Luka POGAČNIK

Prvič po nekaj sezonah so se tekmovanju v državnem prvenstvu spet priključili igralci ekipe HDD Bled. Nobena tekma ni vnaprej dobljena, tako da so se morali varovanci Luka POGAČNIKa zadeve lotiti karseda resno. Tako so po navodilih trenerja tudi storili in prvič na tekmi zadeli že v tretji minuti. Dvainštirideset sekund kasneje so domači sicer izenačili, a železarjev to ni zmedlo. Jeseničani so še v prvi tretjini dosegli nove tri gole. Najprej so znova povedli v peti minuti tekme (1:2), svoje vodstvo povišali v deveti minuti (1:3) in v strelskem smislu tretjino zaključili v enajsti (1:4). V prvem delu so domači uspeli sprožiti pet strelov v okvir vrat Luke MATKOVIČa, Jeseničani pa so zbranost domačega vratarja preizkusili šestnajstkrat.

Solidno vodstvo po prvih petnajstih minutah naši ekipi ni vzelo vetra iz jader. Tudi v nadaljevanju so železarčki vneto napadali. Na prvi gol v drugi tretjini je bilo potrebno počakati dobre tri minute in pol (1:5). Sledila sta še zadetka v štiriindvajseti (1:6) in osemindvajseti (1:7) minuti. Po dveh petnajst-minutnih tretjinah tako dvomov o zmagovalcih tekme ni bilo več. Tudi v drugi tretjini je bilo razmerje v strelih izrazito v jeseniško korist – 3:13.

V zadnjih petnajstih minutah se je kanonada železarčkov nadaljevala. Domači so se upirali po najboljših močeh, ki pa jih je – roko na srce – precej primanjkovalo. S težavami domačih se Jeseničani niso kaj dosti ubadali in so še naprej polnili mrežo nemočne domače obrambe. Osmi gol v dvaintrideseti minuti (1:8) in deveti le 41 sekund kasneje (1:9) sta bila posledica stalnega pritiska proti domačim vratom. Solo akcija ob desetem jeseniškem golu v sedemintrideseti minuti (1:10) je sprožila aplavz s tribun; seveda predvsem s tistega dela, ki je stiskal pesti za Jeseničane. Enajsti in dvanajsti gol so železarčki dosegli v 40. minuti tekme (1:12), zadnjih pet minut pa so tudi sami nekoliko stopili s plina. V tretji tretjini so domači sprožili še tri strele v okvir vrat jeseniškega vratarja, železarji pa so utrujenega domačega čuvaja mreže ogrozili kar dvajsetkrat.

Luka POGAČNIK, trener:
Zadovoljen sem z zmago. Fantom in dekletu bi čestital. Pri domačih je igralo precej mlajših in šibkejših hokejistov, a to ni naš problem. Veliko smo drsali, podajali in streljali. Kaj dosti več pa o tekmi pravzaprav ne morem povedati.”