Streli na gol: HD Jesenice 38 (15,17,6); HK Triglav  19 (3,10,6)
Kazni: HD Jesenice  6 (-,-,6) ; HK Triglav  6 (4,2,-)

Linijska sodnika: Matej Arlič, Grega Markizeti

HD Jesenice: 1 Legat (GK), 25 Kogovšek (GK), 8 Urukalo, 5 Brun Rauh, 12 Glavič, 2 Tomaževič, 15 Avsenek, 6 Stojan, 21 Korošec, 24 Šturm, 9 Rajsar, 23 Sodja (C), 13 Crnović, 16 Brus, 22 Svetina E., 19 Seršen, 18 Pretnar, 14 Žbontar, 17 Šabanović, 20 Mašič, 4 Ivančevič, 7 Hadžić

HK Triglav: 32 Šenk (GK), 1 Plavc (GK),81 Ban, 61 Lampič, 12 Markič, 71 Pangerc, 63 Potočnik, 77 Štenkler, 88 Vilfan M.(C), 24 Ban, 7 Jenko, 14 Jugovic, 36 Mubi, 16 Pavc, 11Prostor, 21 Rozman, 17 Vilfan N., 9 Tavčar
Trener: Gorazd Drinovec

img_6608

Pravi gorenjski derbi v kategoriji U20 je v dvorano privabil – po mnenju podpisanega – premalo gledalcev. Konec koncev so ti fantje, ki smo jih gledali danes, bližnja prihodnost slovenskega hokeja. Ponudili so kar zanimivo, borbeno in gledljivo predstavo, v kateri ni manjkalo discipline, prikazov tehničnega znanja, taktike, golov in vsega lepega, kar hokej pač lahko ponudi. Kranjčani so na Jesenice pripotovali z ekipo, ki je – iz tega ali onega razloga – vajena zmagovanja v svoji kategoriji; menda bi jih kdo celo štel za favorite v današnji tekmi, a se železarji, ponovno okrepljeni z dvema igralcema članskega moštva (Glavič, Tomaževič) s tem niso strinjali …

img_6619

Prva tretjina brez golov

Železarji so že od začetka krenili odločno proti vratom gostujočega vratarja. Nanizali so nekaj napadov, igra v vodnih minutah se je večinoma odvijala v gostujoči tretjini. Pravih nevarnosti za gol Triglavanov sicer ni bilo. Potem pa je v 6.minuti prekršek za izključitev (nalet s palico) pred svojimi vrati storil gostujoči igralec Potočnik in domačim se je ponudila lepa priložnost za vodilni zadetek. Žal prvi powerplay ni bil preveč uspešen, domači pravzaprav niso resneje niti postavili napadalne formacije. Tudi po tistem, ko so se moči na ledu spet izenačile, se je nadaljevala prevlada rdečih na ledeni ploskvi, vendar je dobro organizirana gostujoča četa znala dobro zapirati poti do svojih vrat. Poizkusov domačih vseeno ni manjkalo. Nova powerplay priložnost se je železarjem ponudila med 18. in 20. minuto tekme, ko je na “hlajenje” zaradi spotikanja moral Triglavan Jenko. Tokrat so domači sicer uspeli postaviti formacijo, vendar prvega gola na tekmi vseeno niso uspeli doseči. Zadnjih 37 sekund prve tretjine sta moštvi ponovno odigrali v popolnih postavah, mreži pa sta do prvega piska sirene ostali nedotaknjeni. Domači so v tem delu sprožili 15 strelov v okvir gostujočih vrat, gostje pa le tri proti golu domačega vratarja Žiga KOGOVŠKA.

img_6621

Odlično v drugem delu

Še bolj odločno so napadli domači v drugi tretjini. Rezultat tega je bil gol že po 42 sekundah igre – po podajah Avseneka in Urukala je zadel Gašper GLAVIČ. Gostje so v nadaljevanju silovito pritisnili in nekajkrat domačo obrambo spravili v konkretne škripce. Z nekaj sijajnimi obrambami se je v tem delu odlikoval tudi Kogovšek in tako svojo ekipo obdržal v vodstvu. Zaradi držanja je v 31. minuti na prostor za kaznovane moral Kranjčan U. Ban. Domači so potrebovali 28 sekund za dosego zadetka – po lepi kombinaciji je še drugič na tekmi zadel Glavič (podala sta Avsenek in Brun Rauh). Podvojeno domače vodstvo je vzelo nekaj vetra iz gostujočih jader in železarji so prevladovali tudi v preostanku druge tretjine. Za zanimiv detajl je na tekmi v tem delu poskrbel tudi glavni sodnik Bulovec, ki je v eni od situacij pred gostujočim golom izgubil ravnotežje in padel, a ob padanju vseeno s piskom v piščalko tekmo prekinil. K sreči ni prišlo do nobene poškodbe, tako da se je tekma nemoteno nadaljevala naprej. Kazalo je že, da bodo domači na drugi odmor odšli z lepim vodstvom, ko se je v zadnji minuti primerila nezbranost, gostom pa je z golom M. Bana uspelo rezultat znižati. V drugem delu so sicer železarji sprožili kar sedemnajst strelov, gostje pa deset.

img_6658

Disciplinirano v zadnjih dvajsetih minutah

Podobno kakor v drugi, so železarji tudi v tretji tretjini zadeli že v prvi minuti. Po lepi samostojni akciji je na 3:1 povišal Blaž TOMAŽEVIČ. V 44. minuti si je zaradi zadrževanja s palico prvo domačo kazen prislužil Urukalo, vendar so domači pritisk gostov zdržali brez prejetega gola. Nobena od ekip v tem delu ni želela tvegati, poti do obeh vratarjev so bile trdno zaprte. Domači gostom kljub razliki dveh zadetkov niso pustili resneje pritisniti proti Kogovšku, a so na drugi strani podobno domače blokirali tudi Kranjčani. V 51. minuti je bil zaradi nepravilnega oviranja izključen Mašič. Tokrat so Triglavani po vsega 29 sekundah dosegli powerplay zadetek (Markič) in zmanjšali na 2:3. Dvema kaznima navkljub za zadnjo tretjino lahko zapišemo, da so domači igrali zelo disciplinirano. Gostje v zadnjih minutah niso uspeli pripraviti nobene resnejše situacije, ki bi ogrozila domače vodstvo. 46 sekund pred koncem je iz gostujočih vrat izdrsal vratar, nadomestil pa ga je šesti igralec v polju, vendar so poti do domačega gola ostale zapečatene. Tik po zadnjem pisku sirene na tekmi je nekoliko zavrela kri na levi strani domače obrambne tretjine. Igralci obeh ekip so se hitro zbrali v gručo, vendar razen nekaj malega prerivanja zadeva ni prerasla v incident. Kljub temu je domači branilec Brun Rauh dobil še dve kazenski minuti zaradi grobosti, rezultata pa to seveda v ničemer več ni moglo spremeniti. Fantje so si ob koncu seveda športno segli v roke. Obe ekipi sta v taktičnem zadnjem delu sicer sprožili le po šest strelov v okvir nasprotnikovih vrat.