Gledalcev: ni podatka

HKMK Bled – HD Jesenice

4 – 11

(1:3,1:3,2:5)

Gibanje rezultata: 0:1 HD Jesenice 1′, 1:1 HKMK Bled 8′, 1:2 HD Jesenice 13′, 1:3 HD Jesenice 19′, 2:4 HKMK Bled 32′, 2:5 HD Jesenice PP1 37′, 2:6 HD Jesenice PP1 39′, 2:7 HD Jesenice PP2 44′, 2:8 HD Jesenice PP1 45′, 2:9 HD Jesenice 54′, 3:9 HKMK Bled 54′, 3:10 HD Jesenice 55′, 3:11 HD Jesenice 55′, 4:11 HKMK Bled 60′

Streli na gol: HKMK Bled  32 (7,10,15); HD Jesenice  34 (16,10,8)
Kazni: HKMK Bled   14 (2,8,4); HD Jesenice   10 (-,4,6)

HKMK Bled: 33 Pančur (GK), 40 Praprotnik (GK), 55 Jazbec, 11 Pretnar, 47 Stan, 22 Petretič, 19 Šmid, 8 Zupan, 12 Gomboc, 17 Mahkovec, 7 Jeločnik, 28 Borse, 9 Klančar, 96 Lesničar, 71 Pazlar, 45 Tušek (C), 13 Livrin,
Trener: Valerij Šahraj

HD Jesenice: 1 Panjtar (GK), 25 Škrjanc (GK), 4 Fartek, 5 Škof, 23 Slivnik, 19 Török (C), 13 Kobal, 14 Mašič, 24 Dolinar, 11 Dobravec, 9 Potočar, 8 Baloh, 1o Podlipnik,  12 Gasar, 7 Rijavec, 3 Verdnik, 18 Langus, 17 Čufer, 22 Miklič, 15 Svetlin
Trener: Luka POGAČNIK

Sodnika: Uroš Franc, Sašo Gruškovnjak

Suvereno so s svojo nalogo v polfinalu državnega prvenstva opravili dečki Jesenic. Po prepričljivi prvi zmagi nad Blejci pred dnevi – so tokrat svoje navijače naravnost navdušili z izjemno učinkovitostjo, zaradi katere domačim pravzaprav niso pustili prav nobenega upanja na ugodnejši razplet. Domači trener je glede na prvo tekmo nekoliko premešal peterke, a razpleta s tem ni mogel preprečiti. Začelo se je že po 32 sekundah igre, ko je prvi jeseniški napad poskrbel za vodstvo železarjev. V osmi minuti je domačim še uspelo izenačiti, potem pa se je nadaljeval show Jesenic. Drugi gol so – spet fantje iz prvega napada – železarji dosegli v trinajsti minuti tekme. Ko so v devetnajsti minuti – saj veste kdo? – varovanci trenerja Luke POGAČNIKa povišali na 3:1, se najbrž še nikomur od prisotnih ni sanjalo, kako visoka bo ob koncu razlika med tekmecema. V zadnji minuti uvodne tretjine je prišlo do edine izključitve v tem delu igre; zaradi naleta s palico je na kazensko klop moral eden od domačih. Jeseničani so pritisnili, a novega zadetka niso uspeli doseči. V prvi tretjini je domače moštvo proti golu Gašperja PANJTARja uspelo ustreliti sedemkrat, železarji pa so zbranost domačega vratarja preizkusili kar šestnajstkrat.

Druga tretjina je bila precej podobna prvi. najprej so bili domači prisiljeni ubraniti še minuto in petnajst sekund kazni, kar jim je tudi uspelo. Blejci so v uvodnih minutah druge tretjine sicer igrali enakovredneje. V težave so se spravili ob izključitvi v 25. minuti (napad s telesom), a so poizkuse Jeseničanov uspešno krotili. V 27. minuti je prišlo do obojestranske izključitve. Domači deček si jo je prislužil zaradi spotikanja, jeseniški branilec pa zaradi grobosti. Do spremembe rezultata ni prišlo vse do začetka 32. minute, ko so domači znižali na 2:3 in s tem prižgali iskrico upanja na ugodnejši razplet. Vse skupaj je bil račun brez krčmarja, saj so železarji že v 35. minuti znova povedli za dva gola razlike (2:4). nekaj sekund kasneje so si domači zaradi spotikanja prislužili novo malo kazen, železarji pa se niso pustili prositi – v powerplayu so v 37. minuti tekme znova zadeli in povedli s 5:2. Ko so si v 38. minuti domači zaradi udarca s palico prislužili novo izključitev, Jeseničani pa so po minuti in pol igre z igralcem več dosegli še svoj šesti zadetek, je bil potnik za finale praktično odločen. V drugi tretjini sta sicer obe ekipi sprožili po deset strelov na nasprotna vrata.

Da zadnja tretjina ne bi bila le formalnost, je poskrbel mlajši del čete trenerja Pogačnika, ki je dobil nekaj več priložnosti za igro. V začetku 43. minute je bil najprej zaradi spotikanja izključen eden od domačih igralcev. Petnajst sekund pred iztekom njegove kazni mu je na prostor za kaznovane zaradi grobosti sledil še eden od soigralcev, Jeseničani pa so potrebovali sedem sekund igre z dvema igralcema več, da so dosegli še svoj sedmi zadetek na tekmi (2:7). Domači strateg je po tem zadetku zamenjal svojega vratarja,a se tudi rezervnemu ni godilo dosti bolje. Navdahnjeni železarji so dobro minuti kasneje ob igri petih proti štirim dosegli še osmi gol (2:8) in tako dotolčeni domači vrsti pravzaprav vzeli vsako voljo do upiranja. Zaradi spotikanja je v 46. minuti prišlo do izključitve na jeseniški strani, a so bili napadi domačih ob igri z igralcem več povsem jalovi. Zaradi udarca s kolenom se je Jeseničanom primerila nova kazen v 51. minuti. Gostje so se uspešno ubranili. V začetku 54. minute so železarji dosegli še svoj deveti gol na tekmi (2:9). Po tem zadetku je Panjtarja v jeseniških vratih zamenjal Nejc ŠKRJANC, ki pa je bil že po 24 sekundah prisiljen pobrati plošček iz svoje mreže (3:9). Železarje je zadetek razjezil in v naslednji minuti so še sami zadeli – in sicer kar dvakrat (3:10 in 3:11). Do zadnje izključitve na tekmi je prišlo v 57. minuti, ko je na klop za kaznovane moral zaradi nepravilnega oviranja eden od jeseniških branilcev. Domači sicer powerplaya niso izkoristili, so pa vseeno še enkrat premagali jeseniškega vratarja in sicer 48 sekund pred koncem tekme. V zadnji tretjini je domačim uspelo na vrata obeh jeseniških vratarjev ustreliti petnajst pakov, Jeseničanom pa proti golu obeh Blejcev osem strelov (od katerih jih je pet končalo v mreži!).

Veselje železarjev in njihovih navijačev ob uvrstitvi v finale državnega prvenstva je bilo tako več kot zasluženo.

Luka POGAČNIK, trener dečkov:
Zelo sem vesel!  Dihali smo kot ekipa. Domači so se nam dobro upirali do sredine tekme, potem pa niso več zmogli slediti našemu tempu. Zdi se, da smo jih ob koncu povsem zlomili. Nekaj več priložnosti sem dal tudi mlajšemu delu ekipe in fantje so jo lepo izkoristili …”