Gledalcev: 100

EC KAC –  HD Jesenice

3 – 4

(2:2,0:0,1:2)

Strelci: 1:0 Hammerle v. (Hammerle S., Rainer) 1′, 1:1 URUKALO (Šturm, Rajsar) (PP1) 5′, 2:1 Nusser (Obersteiner) 9′, 2:2 SERŠEN (Svetina, Ivančevič) 18′, 2:3 ŠTURM (Crnović, Kapel) 41′, 3:3 Hammerle S. (Obersteiner, Hammerle V.) (PP1) 42′, 3:4 RAJSAR (Sodja, Šturm) 42′

Streli na gol: EC KAC    (11,), HD Jesenice  41 (13,)
Kazni:
EC KAC  10 (6,4,-),  HD Jesenice  6 (-,2,4)

EC KAC: 31 Holzer (GK), 30 Vorauer (GK), 4 Rassl, 5 Puff, 16 Rainer, 17 Walcher, 22 Pölzl, 39 Hammerle S., 48 Nusser, 58 Goritschnig, 67 Zeloth, 89 Hammerle V., 91 Rodiga, 98 Obersteiner
Trener: Ryan Foster

HD Jesenice: 1 Žagar (GK), 25 Kogovšek (GK), 2 Luznar, 4 Ivančevič, 7 Šabanović, 8 Urukalo, 9 Rajsar, 10 Pavlič, 12 Seršen, 13 Crnović, 14 Pretnar, 15 Brun Rauh, 16 Brus, 18 Kapel, 19 Pogačnik, 20 Mravlje, 21 Korošec, 22 Svetina, 23 Sodja, 24 Šturm

Sodnik:  Stefan Kummer
Linijska sodnika:
Roland Alterberger, Daniel Kazianka

Ponedeljkova opomba: tudi takele stvari se dogajajo. V soboto popoldan spisani članek ostane v “arhivu” in neobjavljen. Za napako se bralcem spodaj podpisani opravičujem.

Zadnje srečanje jeseniških mladincev v rednem delu lige EBJL je prineslo nov obračun v celovški sejemski dvorani. Tekmeca sta se pred tedni na istem prizorišču že srečala, zmago v razburljivi tekmi pa so takrat slavili železarji (2:6). V spominu je ostalo predvsem ogromno število kazenskih minut na obeh straneh (KAC 138, HDJ 124), ter dosojena kazen trenerju železarjev Gabru Glaviču. Tudi z zavedanjem o teh rečeh so tokrat naši fantje odpotovali v Celovec. Na sami tekmi pa šok že v dvanajsti sekundi, ko so premalo odločno prvo jeseniško peterko domači presenetili z golom. V nadaljevanju so železarji vseeno strnili vrste in ob koncu četrte minute domače prisilili v prvi prekršek. zaradi udarca s palico kaznovani Obersteiner je na kazenski klopi presedel le 40 sekund, saj so Jeseničani prek Žige URUKALA rezultat izenačili (podajalca Šturm in Rajsar). Domači so ponovno povedli v deveti minuti, ko jih je v vodstvo popeljal Nusser. Dobro minuto kasneje nov udarec s palico pri domačih in seveda nova mala kazen. Powerplay železarjev tokrat ni bil tako uspešen in domači so ostali v vodstvu. Tako je ostalo vse do konca osemnajste minute, ko je znova izenačil Gašper SERŠEN (podajalca Svetina in Ivančevič). Do konca uvodne tretjine je ostalo pri neodločenem rezultatu. Domači so v prvih dvajsetih minutah ustrelili enajst pakov v okvir vrat Žige KOGOVŠKA, železarji pa so domačega vratarja ogrozili trinajstkrat. Ob pisku sirene za prvi odmor so sodniki prisodili še kazen enemu od Celovčanov, tako da …

… so železarji prvi dve minuti v drugi tretjini igrali z igralcem več. Gola ob tem niso uspeli doseči in še naprej se je nadaljeval boj za vsak centimeter ledu. V 25. minuti je sledila še četrta izključitev na domači strani, vendar tokrat številčna prednost za jeseničane ni trajala dve minuti – minuto in osem sekund kasneje je bil namreč zaradi naleta na ogrado izključen še Ivančevič. V nadaljevanju tudi domačim ni uspelo v powerplayu, tako da se je nadaljeval “mrtvi tek”. Obe ekipi sta kar precej poskušali s streli z vseh položajev, a se nobena mreža ni zatresla. Nekaj več priložnosti se je železarjem obetalo ob ponovni izključitvi na domači strani slabi dve minuti pred koncem druge tretjine, vendar gledalci do piska sirene zadetka niso videli. V drugem delu so tako domači, kakor tudi gostje, v okvir nasprotnikovih vrat ustrelili po 14 pakov.

Železarji so se domačim za uvodni (hitro prejeti) gol oddolžili v prvi minuti tretje tretjine. Po 50 sekundah igre je namreč za prvo vodstvo železarjev zadel Jaka ŠTURM (podala pa sta mu Crnović in Kapel). Prav Kapel je 18 sekund po golu moral na klop za kaznovane, saj so mu sodniki dosodili malo kazen zaradi zadrževanja s palico. Domači so priložnost izkoristili in le 29 sekund kasneje zadeli za izenačenje. Jezni železarji so z golom Patrika RAJSARja še enkrat povedli le 22 sekund po izenačujočem zadetku domačih (podajalca Sodja in Šturm). V nadaljevanju je kakih sto gledalcev gledalo neuspešne poskuse domačih, da bi rezultat znova izenačili, pa tudi železarji niso stali križem rok. Oba vratarja sta zbrala nekaj lepih obramb. Nekaj skrbi je Jeseničanom povzročila izključitev Rajsarja v začetku 58. minute tekme. Powerplay domačih na srečo Jesenic ni bil uspešen. Zadnjih 40 sekund tekme so igralci KAC-a odigrali brez vratarja in z dodatnim napadalcem, vendar jim jeseniške zmage ni uspelo več preprečiti. Obe ekipi sta v zadnji tretjini sprožili po dvanajst strelov na nasprotna vrata.