Gledalcev: 80

HD Jesenice – HK Triglav

8 – 1

(2:0,4:1,2:0)

Gibanje rezultata: 1:0 HD Jesenice 2′, 2:0 HD Jesenice 6′, 2:1 HK Triglav 18′, 3:1 HD Jesenice 20′, 4:1 HD Jesenice 21′, 5:1 HD Jesenice 28′, 6:1 HD Jesenice 29′, 7:1 HD Jesenice 40′, 8:1 HD Jesenice 44′

Streli na gol: HD Jesenice  31 (11,10,10); HK Triglav   13 (3,6,4)

Kazni: HD Jesenice  6 (2,2,2) ; HK Triglav   4 (2,2,-)

HD Jesenice: 1 Avsenek (GK), 25 Glavič B.(GK), 13 Langus (C), 24 Crnkič, 5 Bergelj, 20 Rep, 5 Korošec, 11 Sintič, 8 Vidic, 18 Kaltak, 15 Gavljak, 21 Adrović , 14 Glavič D., 22 Šmid, 10 Krupenko, 4 Jan, 9 Seršen
Trener: Gaber Klinar

HK Triglav: 1 Hafner (GK), 20 Mesec Košir (GK), 15 Šlibar (C), 10 Košir, 5 Borzatta Hafner, 8 Bitežnik, 3 Arh, 6 Bertoncelj, 18 Vetrnik, 7 Štern, 13 Zupan Škrlj, 11 Nemaček, 16 Vesel, 14 Kuhar L., 9 Kuhar M., 19 Lah
Trener: Domen Jemec

Sodnika: Anže Bergant, Denis Crnkić

IMG_3721[1-2

Dve sosednji ekipi na lestvici sta se srečali v sobotni dopoldanski tekmi Podmežaklo. Kranjčani so na prvi letošnji tekmi v domači dvorani železarje premagali, tako da je v ekipi železarjev tlela močna volja po maščevanju. Kar takoj v začetku tekme so domači vzpostavili premoč na ledeni ploskvi. Prvi zadetek so dosegli v drugi minuti tekme. Ko je v šesti minuti pak drugič premagal gostujočega vratarja neposredno po sodniškem metu na desni strani napada Jesenic, je razlika znašala že dva zadetka. V naslednji minuti je zaradi nepotrebnega udarca s komolcem v napadalni tretjini prišlo do prve izključitve na tekmi; na kazensko klop pa je moral eden od železarjev. Gostje so bili v powerplayu nenevarni. V enajsti minuti so si zaradi spotikanja tudi sami prislužili izključitev, do spremembe rezultata pa ni prišlo. Za lepo vodstvo po prvi tretjini so železarji sprožili enajst strelov v okvir vrat gostujočega vratarja, Triglavani pa so zmogli tri strele proti vratom Gregorja AVSENEKa.

IMG_3692[1-2

Nekaj obrvi med privrženci domače ekipe je prav gotovo dvignil prvi gol za goste v 18. minuti tekme. Pogosto se je namreč zgodilo, da so železarji v tej sezoni zanesljivo vodstvo do konca tekme izpustili iz rok. Tokrat k sreči ni bilo tako, saj je domača vrsta tudi v drugem delu tekme nadaljevala z izvrstno predstavo. V 20. minut so rdeči ponovno ušli na dva zadetka razlike (3:1) in že v naslednji minuti povedli s 4:1. Sodnika sta v 23. minuti dosodila kazenski strel gostom, a je Gregor AVSENEK svojo mrežo pri izvajanju le-tega ohranil nedotaknjeno. Izključitev pri gostih med 26. in 28. minuto ni prinesla novega zadetka domačim. So ga pa železarji ponovno dosegli ob igri petih proti petim v osemindvajseti minuti (5:1). Ko so v naslednji minuti dodali še svoj šesti zadetek, se je gostom že nakazovala katastrofa. V drugi tretjini so domači sprožili deset strelov, gostje pa šest.

IMG_3715[1-2

V zadnji tretjini sta moštvi sprva igrali nekoliko bolj zaspan hokej. Nalet na ogrado je pri domačih prinesel novo izključitev v 39. minuti, a je izključitev pomagala do zadetka domačim – t.i. shorthanded gol so dosegli v 40. minuti tekme. Zadnji gol na tekmi je padel v 44. minuti. Poleg visoke zmage je k dobremu vtisu prispevala primerna borbenost in dosledno izpolnjevanje trenerjevih nalog, tako da ob koncu lahko upravičeno zapišemo – odlično ekipa! V zadnji tretjini je bilo razmerje strelov na vrata 10:4 v korist Jesenic.