Gledalcev: 44

KHL Zagreb – HD Jesenice

2 – 8

(0:4,1:1,1:3)

Strelci: 0:1 KRMELJ (Jakupović) 6′, 0:2 KARARIĆ (Finžgar) PP1 10′, 0:3 MRAVLJE (Pogačnik) 11′, 0:4 KRMELJ SH2 13′, 1:4 Čiček (Štajcar) 29′, 1:5 POGAČNIK 30′, 1:6 PIVK (Podrekar, Fartek) 46′, 1:7 JAKUPOVIĆ (Lukan D.) 49, 2:7 Selitaj 52′, 2:8 SLIVNIK (Török) PP1 56′

Streli na gol: KHL Zagreb   20 (7,6,7), HD Jesenice   34 (12,9,13)
Kazni: KHL Zagreb   14 (4,6,4), HD Jesenice  14 (6,4,4)

KHL Zagreb: 1 Mikulić (GK), 10 Slivnjak (GK), 4 Malojčić, 12 Horvat, 16 Lukač, 18 Supančić, 21 Joja (C), 27 Štajcar, 30 Selitaj, 40 Vragolović, 41 Modrušan M., 42 Joureau, 81 Maraković, 87 Modrušan N., 96 Čiček
Trener: Jozef Zavacky

HD Jesenice: 25 Panjtar(GK), 4 Fartek, 5 Murnik, 6 Škof, 7 Mravlje, 8 Krmelj (C), 9 Lukan D., 10 Homan, 11 Potočar, 13 Kobal, 14 Čop, 16 Lukan A., 17 Pivk, 18 Török, 19 Pogačnik, 20 Kararić, 21 Slivnik, 22 Jakupović, 23 Podrekar, 24 Finžgar

Sodnica: Vjeran Prezelj
Linijska sodnika: Vanja Belić, Miro Smerdelj

Nekaj skrbi pred potjo v Zagreb je trenerju kadetov Alešu SODJI povzročilo spoznanje, da gre na gostovanje v hrvaško prestolnico samo z enim vratarjem, pa še ta je iz mlajše kategorije (dečki). A se je vse skupaj izkazalo za brezpredmetno, saj je Gašper PANJTAR svoje delo opravil dovolj dobro. Prvih nekaj minut sta se ekipi “otipavali”, železarji pa so z golom kapetana Miha KRMELJa povedli ob koncu 6. minute tekme. zaradi nepravilnega zadrževanja si je Horvat pri Zagrebčanih prislužil dve kazenski minuti v 9. minuti srečanja, a je odsedel le 59 sekund, nato pa je s strelom od daleč jeseniško vodstvo podvojil Amar KARARIĆ. Hitra akcija prvega napada je natančno minuto kasneje prinesla še tretji zadetek v domačo mrežo; za železarje je zadel Matic MRAVLJE. V 12. minuti sta si sledili dve izključitvi za Jesenice – najprej je bil zaradi igranja z visoko palico izključen Török, 23 sekund kasneje pa zaradi držanja še Jakupović. Vse skupaj domačim ni prav dosti pomagalo, saj je celo ob dveh igralcih manj na ledu za železarje zadel KRMELJ in tako postavil končni rezultat prve tretjine – 0:4. Le nekaj sekund po tistem, ko sta ekipi spet zaigrali v polnih postavah, je bil zaradi spotikanja izključen še Finžgar, a je Gašper PANJTAR brez večjih težav tudi tokrat ohranil svojo mrežo nedotaknjeno. Zaradi naleta na ogrado je bil 70 sekund pred koncem tretjine pri domačih izključen še N. Modrušan, rezultat pa je do prvega odhoda na odmor ostal enak. Domači so v prvi tretjini sprožili 7 strelov, Jeseničani pa 12.

V drugi tretjini so prvi na kazensko klop sedli domači, saj je bil zaradi spotikanja v 26. minuti izključen Štajcar. Le 15 sekund kasneje mu je na prostor za kaznovane sledil zaradi udarca s palico Podrekar, tako da sta ekipi nadaljevali z igro številčno izenačeni. Po tistem, ko sta ekipi spet zaigrali v polnih postavah, je najprej domačim uspelo doseči častni zadetek – v 29. minuti je zadel Čiček. Dobre pol minute kasneje je za Jesenice po samostojni akciji zadel Tjaš POGAČNIK in tako razliko med moštvoma znova povišal na 4 zadetke (1:5). Še v isti minuti je azradi grobosti na kazensko klop še enkrat moral Štajcar, a ga Jeseničani niso znali še dodatno kaznovati z novim zadetkom. Do obojestranske izključitve je prišlo v 35. minuti – zaradi udarca s palico je pri domačih kazen dobil Selitaj, zaradi držanja pa pri Jeseničanih Krmelj. V rezultatskem smislu se do 40. minute ni spremenilo več nič. Domači so v drugit retjini Panjtarja ogrozili šestkrat, Jeseničani pa domačega čuvaja mreže devetkrat.

Po nekoliko slabši drugi tretjini so železarji v zadnjo spet vstopili bolj odločno. Neprevidnost pri menjavi je Jeseničanom v 43. minuti prinesla malo kazen, domačim pa ni uspelo resneje ogroziti trdne gostujoče obrambe. Aljaž PIVK je zadel šesti gol za Jesenice v 46. minuti, sedmega pa je prispeval Ahmet JAKUPOVIĆ v 49. Nekaj nepazljivosti ob visokem vodstvu se je železarjem maščevalo v 52. minuti, ko je drugi gol za Zagrebčane dosegel Selitaj. V naslednji minuti je bil zaradi nešportnega vedenja izključen Homan, domačim pa se ni uspelo še dodatno približati. 56. minuta je najprej prinesla novo izključitev domačim (Modrušan M., spotikanje), nekaj kasneje pa tudi powerplay zadetek gostom – na 2:8 je povišal Luc SLIVNIK. V preostalih minutah je sledila še dodatna mala kazen za domače, do spremembe stanja na semaforju pa več ni prišlo. Zagrebčani so v zadnji tretjini sprožili 7 strelov v okvir vrat Gašpreja PANJTARja, železarji pa 13 proti golu Stjepana Slivnjaka.