Gledalcev: ni podatka

MK Bled B – HD Jesenice

1 – 6

(1:0,0:2,0:4)

Gibanje rezultata: 1:0 MK Bled B 4′, 1:1 HD Jesenice PP1 24′, 1:2 HD Jesenice 26′, 1:3 HD Jesenice 33′, 1:4 HD Jesenice 35′, 1:5 HD Jesenice SH1 36′, 1:6 HD Jesenice 40′

Streli na gol: MK Bled B   21 (11,3,7), HD Jesenice   23 (7,7,9)
Kazni: MK Bled B   6 (4,2,0), HD Jesenice   8 (4,-,4)

MK Bled B:  32 Tomažin (GK), 95 Golja, 72 Sitar, 13 Zupan, 98 Podrekar (C), 88 Mahmutović, 50 Sodja Zalokar, 4 Smolej, 73 Kuralt, 78 Goličič, 93 Svete Mićić, 9 Repinc, 26 Pogačnik, 14 Zugwitz, 15 Berc

HD Jesenice: 1 Avsenek (GK), 25 Matkovič (GK), 13 Langus, 24 Crnkič, 5 Bergelj, 20 Rep, 5 Korošec, 19 Grašič, 11 Sintič, 8 Vidic, 23 Stević, 21 Adrović (C), 22 Šmid, 10 Krupenko, 4 Jan, 9 Seršen, 17 Bizjak
Trener: Gaber Klinar

Sodnika: Sašo Gruškovnjak, Gašper Franc

Lepo so tokrat presenetili jeseniški mlajši dečki! Medtem, ko se je že zdelo, da letos težko najdejo ključ do uspešnega tekmovanja z obema blejskima ekipama, se je tokrat obrnilo povsem drugače. Začelo pa se ni prav vzpodbudno, saj sta sodnika prvo izključitev železarčkom dosodila že v 35. sekundi tekme. Domačim številčna prednost sicer ni prinesla rezultatske prednosti, so pa povedli v začetku četrte minute tekme. Domači so si svojo prvo malo kazen zaradi spotikanja prislužili v osmi minuti tekme, a tudi Jeseničani niso izkoristili powerplaya. Nova izključitev za Blejce je sledila v 12. minuti, vendar je prednost igralca več za goste trajala vsega 38 sekund, nato pa so si zaradi nepravilnega naleta s palico tudi sami prislužili malo kazen. Do zaključka prvih petnajstih minut se rezultat ni spremenil, tako da so na prvi odmor domači odšli z minimalnim vodstvom.

V drugi tretjini pa je peščica gledalcev v rezultatskem smislu videla preobrat. Domači so si spričo spotikanja prislužili kazen v 24. minuti, železarji pa so trinajst sekund kasneje rezultat izenačili na 1:1. Samo 24 sekund kasneje je semafor kazal že vodstvo gostov, saj so gostje znova zadeli. Anemičnim domačim v drugi tretjini ni kaj dosti uspevalo, tako da so na krajši odmor po 30 odigranih minutah železarji odšli z zadetkom prednosti.

Pravi tornado zadetkov so Jeseničani dosegli v zadnji tretjini. Najprej so – tretjič na tekmi – zadeli v 33. minuti tekme.  Slabi dve minuti kasneje pa so z novim zadetkom vodili že s 4:1. Zdelo se je, da se bo nalet Jesenic ustavil v začetku 36. minute, ko je bil zaradi držanja izključen eden od gostujočih fantov, a je razigrana ekipa trenerja Gabra KLINARja 35 sekund kasneje dosegla še t.i. shorthaded gol. Pa tudi to še ni bilo vse – neustavljivi prvi napad železarjev je v 40. minuti tekme dotolkel domače še s šestim golom. Ničesar več ni spremenila niti izključitev pri gostih v 42. minuti, tako da so se Jeseničani ob izteku igralnega časa iskreno lahko veselili pomembne zmage.