Gledalcev: ni podatka

SKHL Crvena Zvezda – HD Jesenice

4 – 5 (PS)

(1:1,2:1,1:2 – 0:0,0:1)

Strelci: 1:0 Dragović PP1 4′, 1:1 JAKUPOVIĆ (Dežman, Krmelj) 5′, 2:1 Vidović 25′, 2:2 POGAČAR (Jakupović) PP1 28′, 3:2 Tarakan 33, 3:3 JAKUPOVIĆ (Kararić, Finžgar) PP1 43′, 3:4 PIVK (Mravlje) 56′, 4:4 Vidović (Mitrović, Dragović) 56′; 4:5 PODREKAR (PS-GWS)

Streli na gol: SKHL Crvena Zvezda   34 (9,14,9,2), HD Jesenice   35 (4,14,13,3)

Kazni: SKHL Crvena Zvezda   12 (2,6,4,-), HD Jesenice  10 (4,2,4,-)

SKHL Crvena Zvezda: 1 Avramović (GK), 2 Mladenović (GK), 7 Jovović, 18 Vukotić, 21 Stojsavljević, 9 Grujović, 22 Gajić, 4 Pejčić, 16 Vuković, 13 Ivković (C), 5 Miljković, 19 Vidović, 15 Dragović, 6 Mitrović, 17 Tarakan, 10 Rajić, 20 Golubović, 8 Manojlović, 3 Ranković, 12 Vuleta
Trener: Jovica Rus

HD Jesenice: 1 Žagar (GK), 25 Nastran D.(GK),12 Šega, 11 Pogačar, 23 Podrekar, 7 Mravlje, 19 Pogačnik, 24 Finžgar, 20 Kararić, 21 Dežman, 22 Jakupović, 8 Krmelj (C), 13 Nastran M., 5 Murnik, 10 Homan, 6 Smolej, 17 Pivk, 16 Lukan A, 9 Lukan D., 14 Čop

Sodnik: Đorđe Fazekaš
Linijska sodnika: Aleksandar Đokić, Nemanja Nikolić

Beograjčani so pred časom Podmežaklo že premagali kadete Jesenic. ob tem pa jih tudi kar konkretno nadigrali. Tudi na sobotni tekmi so se domači odločno spustili v boj in hitro povedli. V začetku četrte minute je bil zaradi spotikanja izključen Pogačnik, domači pa so potrebovali le 36 sekund, da so v powerplayu zadeli. K sreči je Ahmet JAKUPOVIĆ za železarje že v naslednji minuti izenačil. Ob tem je pri domačih nekdo storil tudi prekršek za malo akzen (nalet s palico) in železarjem se je ponudila priložnost za vodstvo ob igri z igralcem več. Domači so se uspešno ubranili in bili v nadaljevanju nekoliko nevarnejši nasprotnik. V 16. minuti je moral na kazensko klop zaradi spotikanja Krmelj, a je ostalo pri rezultatu 1:1.

Če sta bili ekipi v prvi tretjini še nekoliko zadržani, se je v drugem delu igra precej razplamtela. Nepravilna menjava je domačim v 27. minuti prinesla malo kazen, Jeseničani pa so za nov powerplay gol potrebovali 45 sekund – zadel je Grega POGAČAR. Za novo vodstvo domačih je v 33. minuti poskrbel Tarakan. V 35. minuti je bil zaradi grobosti izključen Krmelj, vendar je hitro sledila tudi kazen domačim. Nekaj sekund pred koncem zanimive in borbene druge tretjine so domači dobili še eno malo kazen, a časa za spremembo rezultata ni bilo več dovolj.

V začetku tretje tretjine je Nejc ŽAGAR najprej ubranil kazenski strel domačim. Komaj se je kazen iz zaključka druge tretjine C. Zvezdi iztekla, že so si prislužili novo v 43. minuti. Samo sedem sekund so potrebovali železarji, da so dosegli nov powerplay gol – še drugič na tekmi je bil uspešen JAKUPOVIĆ. V naslednji minuti je bil zaradi spotikanja izključen Mravlje, sledili pa sta še obojestranski izključitvi dobro minuto kasneje. Zaradi spotikanja je na klop za kaznovane pri Jeseničanih moral Kararić, pri domačih pa zaradi namernega padanja Tarakan. Na tekmi sta bili to zadnji dosojeni kazni. Ko je v 56. minuti za prvo jeseniško vodstvo na tekmi poskrbel Aljaž PIVK, je za nekaj trenutkov zasvetilo upanje na zmago. Žal res le za nekaj trenutkov, saj je že osem sekund kasneje Vidović izenačil za Beograjčane. V preostalih dobrih treh minutah sta obe ekipi bolj razmišljali o tem, kako tekme ne izgubiti in na vrsto je prišel podaljšek.

Nobena od ekip tudi v dodatnih petih minutah ni prav dosti tvegala. Jeseničani so sicer sprožili en strel več od domačih, z zmago pa to ni bilo dovolj.

Pri kazenskih strelih je bil uspešen samo Anže PODREKAR, več podrobnosti pa do tega trenutka nismo prejeli.