Gledalcev: 70

HD Jesenice – KHL Mladost

7 – 6

(4:2,2:2,1:2)

Gibanje rezultata: 0:1 KHL Mladost 1′, 1:1 HD Jesnice 2′, 2:1 HD Jesenice 3′, 2:2 KHL Mladost 10′, 3:2 HD Jesenice 11′, 4:2 HD Jesenice 12′, 5:2 HD Jesenice 22′, 6:2 HD Jesenice 27′, 6:3 KHL Mladost 27′, 6:4 KHL Mladost 38′, 6:5 KHL Mladost 48′, 6:6 KHL Mladost 51′, 7:6 HD Jesenice 58′

Streli na gol: HD Jesenice   48 (21,13,14),  KHL Mladost   26 (10,9,7)
Kazni: HD Jesenice   12 (2,2,8), KHL Mladost  8 (-,2,6)

HD Jesenice: 1 Panjtar  (GK), 25 Škrjanc (GK), 5 Škof, 24 Dolinar, 13 Kobal, 9 Potočar, 11 Dobravec, 4 Fartek, 10 Podlipnik, 23 Slivnik, 19 Török, 18 Langus, 12 Gasar, 17 Čufer, 7 Rijavec, 16 Crnkić, 8 Baloh, 22 Miklič, 15 Svetlin
Trener:Luka POGAČNIK

KHL Mladost: 1 Krasić (GK), 21 Janjatović Lončar (GK), 16 Đerek, 25 Pavlešić, 6 Hanžek, 79 Kramarić, 99 Idžan, 7 Mandić, 2 Pavletić, 11 Janjatović J.(C), 68 Ruklić, 87 Lovak, 8 Grgurić, 88 Varga, 66 Dabac Divić
Trener: Duško Janjatović

Sodnika: Gašper Franc in Anže Bergant

IMG_2284[1]

Pred tekmo je v domačem taboru bilo prisotno zavedanje, da je Mladost v tej kategoriji najbrž najmočnejša zagrebška ekipa. Konec koncev tako oceno potrjujejo tudi dosedanji rezultati. Tudi uvod v tekmo je bil močno opozorilo, da se z Zagrebčani ni šaliti, saj so le-ti dosegli svoj prvi gol že po vsega enajstih sekundah tekme. Četa trenerja Luka POGAČNIKa pa je kljub temu v nadaljevanju odločno krenila v boj s fizično močnejšimi nasprotniki in izenačila sredi druge minute. Ob koncu tretje so železarji nato prvič tudi povedli. Ko so v deseti minuti gostje izenačili, je bilo kaj kmalu vidno, da se ne bodo zlepa predali. Domačim je v dobri minuti v 11. in 12. minuti uspelo pobegniti na dva zadetka razlike, so pa prevladovali tudi v nadaljevanju prve tretjine.

IMG_2287[1]

V drugi tretjini so gostje nekoliko zgostili prostor pred svojim golom, tako da četa v rdečih dresih ni več imela toliko priložnosti za odprte strele. Svoj peti gol so domači dosegli po minuti in pol nadaljevanja igre, šestega pa v 27. minuti tekme. Visoko vodstvo bi komu morda že dalo misliti, da je zmagovalec tekme odločen. Žal so le deset sekund kasneje Jeseničani tudi sami prejeli zadetek, s katerim so gostje zmanjšali na 6:3. V 36. minuti je obolelega prvega vratarja Gašperja PANJTARja v domačih vratih zamenjal Nejc ŠKRJANC, ki se je nato v kaki minuti izkazal z vsaj tremi izvrstnimi obrambami. Navkljub dobri ogretosti je dve minuti po vstopu v igro prejel zadetek, ki je šel na dušo neodločne domače obrambe (6:4). V zadnjih dveh minutah in pol druge tretjine se ni zgodilo nič dramatičnega.

IMG_2280[1]

Zadnja tretjina je prinesla pritisk gostov, ki so ves čas oblegali domača vrata. Zdelo se je, kakor da je igra Jesenic razpadla, pravi pravcati strah pa se je v roke, noge in glave železarjev najbrž prikradel v 48. minuti, ko so se gostje z novim golom približali le na zadetek zaostanka (6:5). Trener Mladosti je nato vzel 30 sekund odmora in svojim igralcem dal dodatnih napotkov pri lovu za Jeseničani.  Zagrebčani so po tistem nadaljevali s pritiskom, ki je kaj hitro rezultiral v izenačujočem zadetku v 51. minuti. Zadnjih devet minut tekme so se nato končno prebudili tudi železarji, ki so pred tem svoj zadnji gol dosegli že v 27. minuti. Vrstile so se akcije na obeh straneh, še nekajkrat se je izkazal Škrjanc, pa tudi gostujoči vratar je branil zelo dobro. Trenutek odrešitve se je zgodil v 58. minuti, ko je nepopustljivost domačega kapetana rdečim prinesla nove pomembne točke v boju za vrh lestvice.

IMG_2270[1]

Dve zanimivosti s tekme: kot ice-mojster se je predstavil tudi še aktivni igralec v članski kategoriji Aleš REMAR in svojo nalogo opravil odlično. Na tribuni pa je bilo moč opaziti tudi upokojenega vodjo dvorane, ki si je vzel čas in na ogled zanimivega dvoboja pripeljal svojega vnuka, sicer tudi sina predsednika društva. Vse tri generacije so torej na nek način del jeseniške hokejske zgodbe. Pohvalno!