Gledalcev: ni podatka

EC VSV – HD Jesenice

1 – 3

(1:2,0:1,0:0)

Strelci: 1:0 Schützenhofer (Friedrich L., Steurer) PP2 6′, 1:1 KAPEL SH1 8′, 1:2 Šturm 14′, 1:3 Svetina (Brglez, Korošec) 37′

Streli na gol: EC VSV 29 (10,10,8), HD Jesenice 38  (12,16,10)
Kazni: EC VSV  10 (2,6,2), HD Jesenice  12 (4,4,4)

EC VSV: 1 Nussbacher, 2 Schmidt, 3 Scgurian, 4 Kohlmaier, 6 Bobnar, 9 Sertschnig, 10 Trink, 12 Ott, 13 Friedrich D., 15 Steurer, 17 Melcher, 19 Schützenhofer, 20 Friedrich L., 21 Wuntschek, 23 Sbop, 24 Müller
Trener: Günter Ropatsch

HD Jesenice: 1-Legat (GK), 25-Kogovšek (GK), 7-Šabanović, 8-Urukalo, 13-Crnović, 15-Brun Rauh, 16-Brus, 21-Korošec, 4-Ivančevič, 9-Rajsar, 10-Pavlič, 11-Brglez, 12-Seršen, 14-Pretnar, 20-Kapel, 22-Svetina, 23-Sodja (C), 24-Šturm

Sodnik: Florian Widmann
Linijska sodnika: Sebastian Bedynek, Andreas Janschitz

Druga tekma v dveh dneh je ponudila gostovanje v sosenjem Beljaku. Utrujeni, a dobro razpoloženi, so se fantje z vrstniki z druge strani Karavank pomerili v času sobotnega kosila. Tekme z Beljačani so v vseh kategorijah nekaj posebnega, pravi lokalni derbi in vsaka od ekip si v takih tekmah zelo želi zmagati. Tradicionalno neugodno okolje tokrat samozavesti polnim železarjem ni predstavljalo posebne težave, menda pa prav poseben izziv. Že po 74 sekundah tekme, se je našim fantom ponudila lepa priložnost za dosego vodilnega zadetka, saj si je kazen zaradi spotikanja prislužil Schützenhofer. Domači so se uspešno obranili in v nadaljevanju tudi sami pritisnili proti golu Žige KOGOVŠKA. Urukalo je v začetku pete minute moral na kazensko klop zaradi udarca s palico, v naslednji minuti pa mu je prav tja sledil še Šabanović zaradi spotikanja. Prednost dveh igralcev več na ledeni ploskvi so s pridom izkoristili domači, za katere je v šesti minuti zadel prav prej omenjeni Schützenhofer. Železarjev zaostanek ni zmedel in Rok KAPEL je ob igri štirih proti petim – pet sekund pred iztekom kazni Šabanoviću – zadel za izenačenje. Obe ekipi sta v nadaljevanju igrali zelo disciplinirano in nasprotnikom nista pustili prav dosti prostora za igro. Vseeno je v 14. minuti solo vložek Jake ŠTURMA poskrbel za vodilni jeseniški gol. Nič posebno dramatičnega niso prinesle minute o konca uvodnih dvajsetih minut in železarji so se odpravili na odmor s prednostjo enega gola. V tem delu tekme so proti vratom domačega vratarja sprožili 12 strelov, domačim pa dopustili 10 poskusov v okvir vrat vratarja Kogovška.

V drugi tretjini se je andaljevala enakovredna igra. Nekoliko bolj podjetne železarje je domača obramba uspešno blokirala. Lepa priložnost za izenačenje se je domačim ponudila v powerplayu v 30. minuti, saj je zaradi udarca s kolenom na kazensko klop moral Rajsar. jeseničani so se uspešno ubranili in prisilili domače k napaki za izključitev v nadaljevanju – zaradi nepravilnega oviranja je bil v 33. minuti izključen igralec z zanimivim priimkom – Sbop. Žal železarjem ni uspelo odigrati celotnega powerplaya, saj je bil dobro minuto kasneje izključen tudi Kapel. Nekaj kasneje sta obe moštvi spet zaigrali v polnih postavah, Jeseničani pa so po lepi akciji v 37. minuti zadeli še tretjič na tekmi – na 3:1 za goste je po podajah Brgleza in Korošca povišal Erik SVETINA. 38. minuta je prinesla dve izključitvi domačim – najprej je bil zaradi spotikanja izključen D. Friedrich, 26 sekund kasneje pa zaradi grobosti še vrata Schmidt. Železarjem četrtega zadetka ob številčni prednosti ni uspelo doseči, na drugi odmor pa so odšli z dvema zadetkoma prednosti. V drugi tretjini so sicer zelo dobri Jeseničani sprožili proti domačim vratom 16 strelov, igralcem v modrih dresih pa dopustili deset poskusov v smeri vratarja Kogovška.

Nova izključitev Rajsarja (zaradi naleta na ogrado) domačim ni prinesla gola priključka v začetku zadnje tretjine. Domači so ves zadnji del jalovo poskušali prebiti dobro organizirano četo trenerja Glaviča, a so bile vse poti do gola gostov dobro zaprte. Dve minuti in pol pred koncem je bil zaradi spotikanja vnovič izključen Schützenhofer, ki je tako železarjem pomagal tekmo mirno pripeljati do konca. Zadnjo izključitev na tekmi si je 27 sekund pred koncem prislužil Šturm, na rezultat pa vse skupaj več ni vplivalo. Domači so v zadnji tretjini sprožili osem strelov proti golu železarjev, naši fantje pa deset strelov proti domačim vratom.

Gaber GLAVIČ, trener mladincev:
“Za nami je težko gostovanje. Pričakala nas je agresivna ekipa, a smo bili odlično pripravljeni. Kot sem že večkrat povedal, se slika še vedno sestavlja. Trenutno smo na kar solidnem nivoju in potrudili se bomo po najboljših močeh, da ga tudi obdržimo.”